وقتی پاهایتان با شما راه نمی‌آیند

سلامانه : "سندرم پاهای بی‌قرار"که در واقع نوعی بی‌قراری و حرکات غیرارادی در پاهای فرد در هنگام استراحت اتفاق می‌افتد بیشتر در افرادی که استرس" و اضطراب دارند مشاهده می‌شود."

اسد خزایی جراح مغزواعصاب درگفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: پاهای بیماردرهنگام استراحت ومخصوصا شب قبل ازخواب به طورمرتب حرکاتی که تقریبا غیرارادی بوده وعلت مشخص شده وثابتی ندارد انجام می‌دهد که درواقع سندرم پاهای بی‌قرارنام دارد.

وی ادامه داد: حالت بی‌قراری پاها بیشتردر افرادی که هوروتیک (حالت عصبی) یا اضطراب دارند ممکن است دیده شود اما افراد معمولی نیز ممکن است دچار این سندرم شوند.

وی بیان کرد: بیمارباید خود را سرگرم ومشغول کند تا بی‌قراری پاها براوغلبه نکند این افراد به دلیل آنکه تکان‌های خاصی درپاهایشان رخ می‌دهد در اوایل خواب ممکن است کمی دیربه خواب بروند اما زمانی که خوابشان برد دیگر مشکلی نخواهند داشت.

وی اظهار داشت: پاهای فرد به طورغیرارادی تکان می‌خورند و وی نمی‌تواند برای متوقف کردن پاها، اراده یا دخالتی داشته باشد، این احساس معمولا در ناحیه زانوبه پایین پا وبیشتر در مچ پا اتفاق می‌افتد.

وی گفت: افرادی که استرس و اضطراب دارند دچار بی‌قراری می‌شوند که بهتراست به موقعیت خود تسلط پیدا کرده و نهایتا استفاده ازداروهایی در این زمینه می‌باشد تا مشکل بی‌قراری برطرف شود سندرم پاهای بی‌قراردر افراد میانسال بیشتر از افراد مسن به وجود می‌آید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.