۳۰۰ کالری بیشتر بخورید نه ۳۰۰۰ کالری!

سلامانه : این آزمون برای هر خانمی لازم است چرا كه ممكن است در یك مقطع زمانی در زندگی تصمیم به بارداری بگیرد پس لازم است خانم‌ها اطلاعات‌شان را در این زمینه افزایش دهند. آزمون بارداری ما ممكن است شما را در این زمینه راهنمایی كند...

زندگی مثبت نوشت:

وقتی باردارید هیچ چیزی نمی‌تواند حالت‌های هنگام صبح را از بین ببرد.

درست نادرست

در واقع این‌باور كه حالت‌هایی فقط صبح‌ها خانم باردار را درگیر می‌كند كاملا اشتباه است چرا كه این حالت‌ها می‌تواند در هر زمانی از شبانه‌روز با فرد باشد و به معنی بیماری خاصی نیست. حالت تهوع و سرگیجه در واقع نشانه‌های رایج و معمول فردی است كه باردار شده است. اگر خانم‌ باردار به تغذیه‌اش و زمان خوردن انواع خوراكی‌ها دقت كند این حالت‌ها هم می‌توانند كنترل شوند.

 

اگر فردی قصد باردار‌شدن داشته باشد باید حداقل از2 سال قبل چكاپ‌های كلی برای خودش را آغاز كند.

درست نادرست

حداقل 3 ماه قبل از اینكه قصد باردار شدن داشته باشید بهتر است با یك متخصص زنان مشاوره كنید. این كار به سلامت خود و جنین در آینده كمك زیادی می‌كند و باعث می‌شود از قبل بتوانید عوامل خطرساز را از خودتان دور كنید. پزشك هم به این سیر پیشرفت شما برای سلامتتان در دوران بارداری كمك خواهد كرد.

 

ورزش كردن برای یك خانم باردار خطرناك است و بهتر است در طول دوران بارداری از آن پرهیز كند.

درست نادرست

در واقع تمام پزشكان به خانم‌های باردار توصیه می‌كنند قبل از بارداری هم فعالیت فیزیكی داشته باشند و این روند را با نظر پزشكشان در طول دوران بارداری هم ادامه دهند اما اگر قبل از بارداری ورزش نمی‌كردید در مورد انجام و شدت آن حتما از پزشكتان كمك بگیرید و نرمش‌های مخصوص بارداری را انجام دهید.

 

فعالیت‌های فیزیكی در طول دوران بارداری می‌تواند ناراحتی‌ها و مشكلات این دوران را كمتر كند.

درست نادرست

كمردرد، خستگی‌های ممتد و... می‌تواند با فعالیت‌های فیزیكی مناسب این دوران مانند شنا و ایروبیك مخصوص خانم‌های باردار یا نرمش‌های مختلف به حداقل برسد. یوگا نیز از فعالیت‌های فیزیكی موثر در این دوران محسوب می‌شود.

 

به افزایش فشارخون در دوران بارداری پره‌اكلامپسی می‌گویند.

درست نادرست

خیلی از خانم‌های باردار بدون هیچ‌گونه سابقه‌ای در دوران بارداری‌شان دچار افزایش فشارخون می‌شوند كه در اصطلاح پزشكی به آن پره‌اكلامپسی می‌گویند. به دلیل این فشارخون بالاست كه برخی خانم‌های باردار دچار افزایش بیش از حد وزن و ورم دست و پا و صورت می‌شوند. این اتفاق معمولا بعد از هفته بیستم بارداری می‌افتد.

 

اسیدفولیك یك ویتامین بسیار مهم در دوران بارداری محسوب می‌شود.

درست نادرست

خانم‌های باردار به حدود 400 تا 800 میلی‌گرم اسیدفیولیك در روز نیاز دارند. اسید فولیك همراه ویتامین دوران بارداری از ضروری‌ترین مواد برای خانم‌ باردار است كه باید با تجویز پزشك مصرف شود. دلیل اهمیت اسید فولیك، تاثیرش در شكل‌دهی مغز و لوله‌عصبی جنین است.

به این دلیل كه تغذیه یك خانم‌ باردار برای دو نفر است باید حداقل روزی هزار كالری بیشتر به بدنش برساند.

درست نادرست

درست است كه در طول دوران بارداری، بدن باید مقادیر قابل‌توجهی از موادغذایی را به خود و جنین برساند اما این مساله به این معنا نیست كه مقدار بیش از حد كالری به بدن وارد كند. یك خانم باردار باید حدود 300 كالری بیشتر از نیاز روزانه خودش در طول روز مصرف كند تا جنین‌اش هم سالم باشد و هم درست تغذیه شود نه بیشتر.

 

داشتن رابطه زناشویی هنگام بارداری برای جنین ضرر دارد.

درست نادرست

هیچ شواهد پزشكی وجود ندارد كه داشتن روابط زناشویی در دوران بارداری برای جنین ضرر دارد مگر اینكه خانم در شرایط خاصی قرار داشته باشد و پزشك منعی در این زمینه تعیین كرده باشد. جنین توسط مایع آمنیوتیكی كه داخل رحم است محافظت می‌شود و به ارگاسم رسیدن هم خطری متوجه جنین نمی‌كند.

 

هیچ راهی برای از بین بردن یا پیشگیری از به وجود آمدن خطوط بارداری كه روی شكم ایجاد می‌شود وجود ندارد.

درست نادرست

اینكه در دوران بارداری به دلیل كشش بیش از حد پوست زیرین، خطوطی روی آن به وجود می‌آید درست است اما می‌توان با استفاده از لوسیون‌ها و كرم‌های حاوی آلفاهیدروكسی اسید از ایجاد این خطوط جلوگیری كرد.

 

9 تا 12 كیلوگرم اضافه وزن در دوران بارداری، طبیعی محسوب می‌شود.

درست نادرست

این وزن، وزن طبیعی برای یك خانم باردار است اما اگر خانمی قبل از بارداری لاغر باشد می‌تواند تا 15 كیلوگرم افزایش وزن داشته باشد و برعكس اگر خانمی اضافه وزن داشته باشد، بهتر است كمتر از 9 كیلوگرم افزایش وزن داشته باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.