۵ توصیه برای یک استحمام خوب

سلامانه : باید دانست که فضای حمام به دلیل دارا بودن رطوبت می‌تواند محیطی مناسب برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد.

حسین طباطبایی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص قرار دادن حوله در حمام گفت: باید توجه داشت که رطوبت هوا موجب رشد قارچ‌ها و میکروب‌ها می‌شود که می‌توانند به پوست بدن منتقل شوند، بنابراین حوله را باید در جایی خشک نگهداری کرد.

طباطبایی افزود: بهترین فاصله‌ی زمانی استحمام برای پوست‌های چرب هر 24 ساعت(هر روز) است، برای پوست‌های معمولی یک روز در میان و همچین برای پوست‌های خشک توصیه می‌شود هر دو روز در میان آن را شستشو داد.

وی اظهار داشت: توصیه‌ی پزشکان برای سلامت پوست و مو استفاده از آب متوسط یا همان آب ولرم است، چرا که آب داغ خصوصا در افرادی که دچار اگزمای پوستی هستند، موجب تشدید بیماری آن‌ها و التهاب پوست بدنشان می‍شود.

این متخصص پوست و مو درباره‌ی افرادی که مشکل تنگی عروق دارند، گفت: این افراد بهتر است برای شستن صورت ابتدا از آب گرم و بلافاصله از آب سرد استفاده کنند، چرا که این کار برای ورزش عضلات صورت و همچنین باز شدن عروق مفید است و موجب جریان بهتر گردش خوب می‌شود.

این متخصص پوست و مو در پاسخ به سوال خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آب سرد موجب سفتی پوست می‌شود یا خیر، گفت: متاسفانه این باور غلط که آب سرد موجب سفتی پوست صورت می‌شود، به هیچ عنوان از نگاه پزشکی صحت ندارد، همچنین باید گفت که استحمام زیاد در افرادی که دارای پوست چرب هستند، موجب خشکی پوست آن‌ها نمی‌شود، بلکه تنها چربی مازاد پوستشان را از بین می‌برد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.