این تیک‌های عصبی زیبایی‌تان را خراب می‌کند

سلامانه : عاد‌ت‌ها و تیک‌های عصبی می‌توانند سبب وارد آمدن آسیب‌های خطرناک و حتی دایمی در زیبایی افراد شوند اما بسیاری از این روش‌های درمانی قابل اصلاح و درمان هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پزشکان لیستی ازعادت‌های عصبی را منتشر کرده اند که سبب آسیب رسیدن به سلامت افراد می‌شود وافراد باید این عادت عصبی را ترک نمایند.

 گفتنی است از جمله این عادات عصبی، کندن موی سر و یا "جویدن ناخن‌ها" و" دندان قروچه" است زیرا می‌تواند سبب آسیب رسیدن به موی سر، پوست و دندان‌های افراد شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، جویدن ناخن‌ها سبب ورود میکروب‌های زیرپوستی به بدن و بروز انواع بیماری‌ها می‌شود، میکروب‌های زیر پوست حتی می‌توانند سبب انتقال باکتری‌های خطرناک به محیط دهان و"عفونت لثه"، زبان و دندان‌ها شوند.

قولنج شکستن گردن ویا انگشتان دست باعث رفع خستگی نمی‌شود، بلکه در نهایت سبب آسیب رسیدن به استخوان‌ها و غضروف‌های ظریف آن مناطق و "بروز آرتروز" می‌شود.

دستکاری آکنه های پوستی هم می‌تواند علاوه بر ایجاد جای جوش بر روی صورت باعث بروز "چین و چروک" و نفوذ میکروب‌ها به بدن شوند. 

مصرف آبنبات‌های سخت وخرد کردن آن‌ها با دندان نیز می‌تواند باعث حفره وپوسیدگی در دندان‌ها شود.

از جمله عادت‌های عصبی دیگر جویدن آدامس به مدت طولانی و با شدت فراوان ، گذاشتن قلم و یا کندن بافت درونی گونه‌ها دردهان است که همگی می‌توانند فرد را بیمار کنند و چنانچه فرد نمی‌تواند این عادات را ترک کند باید از پزشک متخصص مشاوره دریافت کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.