اختلالات خواب دامنگیر کادر درمان

سلامانه : بروز حوادث در محیط های تشخیصی، درمانی روز به روز بیشتر شده و توجه محافل تخصصی عمومی و رسانه‌ها را به خود جلب می کند.

دکتر خسرو صادقی نسب، فلوشیپ اختلال و رئیس ششمین همایش سراسری طب کار و بیماری های شغلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بررسی ها نشان می دهد که به طور متوسط حدود 10 درصد مراجعه کنندگان که در مراکز درمانی پذیرش شده اند به نوعی از ناحیه وقایع مرتبط با درمان دچار آسیب می شوند و علاوه بر آسیب به بیماران عواقب روانی و اقتصادی بر خانواده آنها، کادر درمانی را نیز درگیر عوارض روحی و روانی عاطفی اجتماعی و همچنین تبعات حقوقی و قضایی می کند.

رئیس ششمین کنگره سراسری طب کار با بیان لزوم  توجه به ایمنی کارکنان در محیط های بیمارستانی، تاکید کرد: با توجه به شیوع و شدت عوارض ناشی از بیماریهای خواب که تاثیر بیشتری به خطا و کارایی افراد می گذارد، می توان به وقفه تنفسی حین خواب، سندرم پای بی قرار، اختلالات ریتم سرکار اشاره کرد.

 خسروصادقی نسیب ادامه داد: معاینات برگشت به کار در مراکز بهداشتی باید جدی تری پیگیری شود زیرا بسیاری از پرسنل که به علت ابتلا به انواع بیماری ها از جمله اختلالات خواب از محیط کار دور می شوند، در صورت  عدم بررسی مجدد و برگشت به کار سابق بدون هرگونه  تمهیدی می توانند مشکلاتی را هم برای شاغل و هم برای بیماران تحت نظر وی به بار آورد.

رئیس بیمارستان بهارلو با اشاره به ضرورت تشکیل کلینیک های سلامت شغلی خاطر نشان کرد: این کلینیک‌ها برای سلامت شغل پرسنل مراکز بهداشتی، درمانی به ویژه بیمارستان ها باید مرکز تعیین تکلیف افراد پس از اتمام دوره درمان باشند و شرایط برگشت به کار این افراد را مشخص کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.