خواستگارتان خیلی از شما بزرگتر است؟

سلامانه : همانقدر که ازدواج با مردان کوچکتر بیشتر شده، ازدواج با مردانی که بزرگتر هستند هم زیاد شده است. مردانی که بعضا پانزده سال یا حتی بیشتر از زن مورد علاقه شان بزرگتر هستند.

به گزارش مجله تندرستی ؛ در چنین شرایطی شما به عنوان کسی که مورد خواستگاری قرار گرفته باید سه سوال اساسی را از خودتان بپرسید و تنها در صورتی که جوابتان به این سوال ها مثبت است به ادامه رابطه جدی تر از قبل فکر کنید.

نظرش درمورد بچه دار شدن با شما یکی است؟

اگر خواستگارتان در اواخر دهه سوم یا چهارم زندگی اش به سر می برد احتمالا تا الان به دیدگاه های ثابتی درباره داشتن بچه رسیده است. ممکن است قبلا ازدواج کرده باشدو حتی بچه یا بچه هایی هم داشته باشد. در این شرایط داشتن یک بچه دیگر احتمالا گزینه ایده آلی برای او نخواهد بود. این در حالی است که شما سنی ندارید و دلتان می خواهد خیلی زود مادر شوید. اصلا ممکن است ماجرا کاملا برعکس باشد. او باز هم بچه بخواهد و شما آمادگی بچه دار شدن را نداشته باشید.

چه در آرزوی مادر شدن هستید و چه از بچه داری خوشتان نمی آید باید نظر او را درباره موضوع «بچه» جویا شوید. بهتر است یک سوال کلی مطرح کنید و بگذارید خودش به تنهایی جواب بدهد. نگذارید پیش دستی کند و نظر شما را جویا شود چون در اینصورت ممکن است جواب هایش را طبق خواست شما تنظیم کندو بعد از گرفتن جواب مثبت به خواست خودش برگردد. موضوع بچه بهتر است در جلسه سوم یا چهارم خواستگاری مطرح شود. دو جلسه اول خیلی زود هستند! بعد از جلسه سوم و چهارم هم ممکن است به طرف مقابل علاقمند شده باشید و شرایط او را بپذیرید. همان جلسه سوم و چهارم را بچسبید!

با علائم سالخوردگی اش کنار می آیید؟

مورد توجه قرار گرفتن از جانب مردی که از شما بزرگتر است خوبی هایی دارد: رفتار او پخته تر است، بچه بازی های کمتری دارد، می داند با شما چطور رفتار کند و به عنوان یک مرد جا افتاده وضعیت اقتصادی اش هم ثبات پیدا کرده است. در شرایطی که شما یک کارمند ساده هستید و هنوز به پیشرفتی که می خواهید نرسیده اید او می تواند الگوی تمام و کمال تان شود اما در کنار تمام نکات مثبت خواستگارتان به زودی علائم سالخوردگی را نشان خواهد داد. کم کم موهایش خاکستری و بعد سفید می شوند. دوست دارد شب ها زودتر بخوابد. به آرامش بیشتری نیاز دارد و شاید دیگر حوصله هیجان های سن شما را نداشته باشد. قبل از اینکه جواب مثبت بدهید از خودتان بپرسید آیا می توانید با چنین وضعیتی کنار بیایید؟ آیا اگر لازم شد می توانید از او مراقبت کنید؟ اگر جوابتان به این سوال ها قاطع و مثبت است می توانید روی او جدی تر فکر کنید. در غیر اینصورت نه خودتان را بازی بدهید و نه او را.

فهرست چیزهایی که از آنها لذت می برید یا برعکس به هم شبیه است؟

اختلاف سنی زیاد به معنی این است که شما دو نفر در دو دوره مختلف رشد کرده اید. خواننده های محبوبتان با هم فرق دارند، فیلم های مورد علاقه تان سبک های مختلفی دارند و در نهایت از نظر وضعیت کاری هم در دوموقعیت کاملا متفاوت هستید. دوستانتان هم که دیگر جای خود را دارند: یک عده اهل دسته جمعی سینما رفتن و عده دیگر عاشق پیک نیک های خانوادگی.

در این شرایط از خودتان بپرسید آیا می توانید در جمع همسالان او حاضر شوید؟ آیا می توانید او را در جمع دوستان خودتان بیاورید؟ چقدر وجه مشترک دارید؟ ممکن است از کودکی تان جلوتر از سن خودتان بوده باشید و فکرتان بزرگتر از سن تان باشد. در این شرایط می توانید خودتان را به دنیای او نزدیک کنید و از او هم بخواهید به دنیای شما نزدیک شود. فقط باید مراقب باشید که مرزهای شخصیتی تان به هم نریزند. از خودتان بپرسید از تفریحات او لذت می برید؟ در شرایط غیرایده آل ممکن است برایتان غیرقابل تحمل باشد که رابطه تان با همسالانتان کمتر شود.در این صورت بهتر است روی این رابطه بیشتر فکر کنید و تمام جوانب را به خوبی بسنجید.


 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
 • ایرانی شنبه, 24 اسفند 1392 - ساعت : 09:29:46
  با توجه به نظرهادی قاسمی باید بگویم ، من در سن 27 سالگی با مردی 45 ساله ازدواج کردم یعنی با اختلاف سنی 18 سال..ما از نظر فکری،تربیتی،خانواده گی، داشتن وشیوۀ تربیت فرزندان،نوع روابط با دوستان و فامیل،نگرشهای اجتماعی و سیاسی،دیدگاههای فردی و غیره همفکر بوده دریک مسیر و هدف بوده وهستیم.تنها مشکل ما مسئلۀ ارتباط جنسی است که در چند سال اخیر به آن مبتلا شده ایم.شاید اگر این تفاهمات نبود،هرگز نمیتوانستیم یکدیگر را برای همیشه بخواهیم.با این حال من همواره گفته و میگویم.اگر یکبار دیگر متولد شدنی درکار باشد ، باز هم با وی ازدواج خواهم کرد.حتی با اختلاف سنی بالا.
 • شهلا شنبه, 24 اسفند 1392 - ساعت : 08:40:37
  شوهر من از خودم 4 سال کوچکتر است خیلی با هم خوشبختیم خدا را شکر می کنم ک با مردی کم سن تر از خودم ازدواج کرده ام. شوهرم هم همین نظر را دارد و از ازدواجمان خییییییییلی ابراز رضایت می کند
 • جمعیت شناس پنجشنبه, 22 اسفند 1392 - ساعت : 20:36:48
  من قبلآ هم در یکی از همین نظر خواهی ها نظرم را گفته ام. مردان حداقل 4 سال کمتر از زنان عمر می کنند. با توجه به مسن شدن جمعیت ایران جامعه مسن را اغلب زنان تشکیل خواند داد که مشکلات آنان دامنگیر فرزندانشان می شود یا مجبور می شوند سرپرستی خانواررا به عهده داشته باشند. اگر زن و مرد همسن یا سن نزدیک به هم داشته باشند. زنان دوره کوتاه تری را تنها مانده و خانواده شکل مستحکم تری خواهد داشت
 • مجید پنجشنبه, 22 اسفند 1392 - ساعت : 10:39:29
  بنده بعنوان مردی که با دختری که 11 سال ازم کوچکتر است ازدواج کردم میخوام عرض کنم که احمقانه ترین کار دنیا ازدواج با اختلاف سنی بالاست. به خصوص مرد که پدرش در میاد. نکنید اینکارو. هم آقایون حتی اگه تحت فشار خانواده باشند ( به علت بالا رفتن سن) . خانمها هم قبول نکنند. عمر هردو در جنگ و اختلاف هدر میره
 • Hadi Ghasemy پنجشنبه, 22 اسفند 1392 - ساعت : 08:46:07
  سلام،با تشکر از شما
  ولی نکته مهمتری هست که اشاره نفرمودید
  آن هم روابط جنسی ناموفق طرفین در اختلاف سنی بالا بسیار پررنگ میباشد
  در پناه عشق