۹ قدم تا پیشگیری از سردرد

۹ قدم تا پیشگیری از سردرد

سلامانه : اگر شما هم از آن دست از افراد هستید که از سردرد می‌هراسید و از آن کلاقه می‌شوید این توصیه‌ها را بخوانید تا از درد کشیدن پیشگیری کنید.

1- استفاده از مسکن 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مسکن ها اگر به اندازه مناسب مصرف شوند می توانند مفید باشند. اسپرین و استامینوفن ها از جمله داروهایی هستندکه به سردردتان کمک میکنند. اما روزی بیش از دو قرص مصرف نکنید و اگر با بیش از دو قرص دردتان همچنان ادامه دارد حتما به پزشک مراجه کنید.


2- دراز کشیدن
اگر بتوانید برای نیم ساعت چشمانتان را روی هم بگذارید مطمئن باشید حال بهتری پیدا می کنید. کسانی که سردرد های میگرنی دارند نیز با دراز کشیدن کمی بهتر می شوند.


3- از آفتاب دوری کردن  
اگر دچار سر درد و به خصوص سر دردهای میگرنی هستید تاریکی اتاق کمک زیادی به شما می کند. از هر نوع نور شدید و حتی نور صفحه کامپیوترتان بپرهیزید.


4- کمپرس یخ 
اگر یک کیسه یخ و یا لباسی که با آب سرد شسته شده است را روی نقاط درد بگذارید برایتان مفید است. معمولا گذاشتن یخ پس از 20  دقیقه درد را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.


5- فکر کردن به اتفاقات خوب 
اگر دچار استرس هستید بدانید که سر درد شما از همین موضوع ناشی می شود. پس صبر کنید . فکرهای مخرب را از خود دور کنید و به مسائل امیدوار کننده بیندیشید.


6- دود نکردن سیگار 
سیگار کشیدن سر درد شما را بسیار بدتر خواهد کرد.


7- ورزش کردن 
اگر برنامه مرتب ورزش برای خود بگذارید هم از نظر روحی و هم جسمی وضعیت بهتری پیدا خواهید کرد. پیاده روی کردن و دویدن بهترین آنهاست.


8- پرهیز از کافئین‌
چای و قهوه ای که شما هر روز صبح می نوشید می تواند باعث سر درد شما شود. کافئین استرس را بالا می برد و این برای ایجاد یک سردرد طولانی مدت کافی است. اگر به خوردن آنها عادت کرده اید با کم کردن مقدار آن در هر روز آن را به حداقل برسانید.


9- خواب کافی 
سعی کنید هر روز سر موقع از خواب بیدار شوید و به موقع به رختخواب بروید. خواب منظم به شما کمک خواهد کرد که کمتر به حمله های میگرنی دچار شوید.
 

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.