زنان بیش از مردان حس نگرانی را تجربه می‌کنند

زنان بیش از مردان حس نگرانی را تجربه می‌کنند

نتایج مطالعات جدید از سوی کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نشان داد که زنان به طور متوسط بیش از مردان نگران و عصبانی می‌شوند.

 

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا در این مطالعه که در سال‌های 2010 و 2011 میلادی انجام شد، مشاهده کردند: 22 درصد زنان شرکت‌ کننده احساس نگرانی، تشویش و عصبانیت دارند که این آمار در مردان 16 درصد بوده است.

 

به طور کلی، این حالات روانی بیشتر در افراد جوان و میانسال دیده می‌شود و کمتر در افراد مسن وجود دارد. مطالعات گذشته اثبات کرده بود افراد مسن به طور کلی شادتر از افراد جوان هستند و از استرس کمتری رنج می‌برند.

 

در این مطالعه از شرکت‌کنندگان درباره تعداد دفعاتی که احساس نگرانی، دلهره و دلواپسی دارند، سوالاتی پرسیده شد که آنها باید از میان گزینه‌های روزانه، هفتگی، ماهانه و به ندرت یک مورد را انتخاب می‌کردند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، بررسی‌ها نشان داد که در مردان 17 درصد از افراد 18 تا 44 ساله و 18 درصد از افراد 45 و 64 ساله روزانه یا هفتگی این احساسات ناخوشایند را تجربه می‌کنند در حالی که در زنان 18 تا 64 ساله تجربه احساس خستگی و دلهره به 23 درصد می رسد.

یکشنبه   27/12/91    8:53

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.