هیچ دارو و روشی برای لاغری و چاقی موضعی وجود ندارد

سلامانه : کارشناس مسئول تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: هیچ دارو و روشی برای لاغری و چاقی موضعی وجود ندارد.
 
به گزارش تسنیم نوروز علی عزیزخانی در کارگاه سلامت بانوان ایرانی که در مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مصرف قرص ها و روش های موجود در بازار ممکن است خطرناک و زیان بار باشد.
وی تصریح کرد: بسیاری از افراد چاق سعی می کنند در مدت زمان کوتاهی از طریق مصرف داروهای لاغری غیر مجاز و بدون تجویز پزشک، وزن خود را کم نمایند، در حالی که این اقدام  خطرات جبران ناپذیری  برای سلامت بدن به همراه دارد،  انواع حساسیت‌های پوستی، مشکلات گوارشی و کبدی و همچنین بیماری‌های قلبی و عروقی از پیامدهای استفاده از داروهای لاغری به شمار می‌روند.
عزیزخانی افزود: بنابر این به جای استفاده از این روش ها بهتر است که در سبد غذایی خانوار، تنوع گروه های غذایی وجود داشته باشد و تهیه غذاها محدود به چند نوع خورشت یا مرغ نباشد.
وی تصریح کرد: علاوه بر مصرف غذای سالم باید تحرک و ورزش نیز جز برنامه های روزانه افراد باشد که در حال حاضر این مهم تبدیل به یک دغه غه جدی برای مردم نشده است.
عزیزخانی با اشاره به الگوی تغذیه نامناسب در جامعه، اظهار کرد:‌ اگر افراد دقت کافی در تغذیه‌ خود داشته باشند و ورزش را در الویت برنامه های روزانه خود قرار دهند به طور قطع می توانند از تناسب اندام خوبی برخوردار باشند،  مصرف فست فودها و غذاهای پرچرب علاوه بر چاقی سبب بروز بیماری سرطان و بیماری های قلبی و عروقی می گردد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.