مبارزه شدیدتر اتحادیه اروپا با سیگار

مبارزه شدیدتر اتحادیه اروپا با سیگار

سلامانه :اتحادیه اروپا تصمیم  گرفته مبارزه با سیگار را شدیدتر دنبال کند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت « techtimes»، همه کشورهای اروپا باید هشدارهایی که روی پاکت سیگار چاپ می شود را در اندازه های بزرگ تری چاپ کنند و تصویر ریه، دهان و دندان های بیمار را روی پاکت بزنند.


هم اکنون در بعضی کشورها، تصویر اندام بیمار روی پاکت های سیگار چاپ می شود اما از 2016 به بعد باید تصویر بزرگی که 65 درصد سطح پاکت را می گیرد، روی آنها گذاشته شود.هم چنین قوانین سخت گیرانه تری در مورد استفاده و فروش سیگارهای الکترونیکی به اجرا در خواهد آمد. 


علاوه بر این ها، وزرای بهداشت کشورهای اتحادیه اروپا به این رای دادند که چند نوع تنباکوی طعم دار هم ممنوع شود تا شاید مانع بیشتری سر راه جوانان برای کشیدن سیگار گذاشته شود. بسته های کوچک سیگاری هم که طراحی شده بودند تا در کیف پول خانم ها جا شوند، ممنوع شده و دلیلش هم اندازه این بسته ها عنوان شده. پاکت های سیگار باید جا برای حداقل 20 نخ سیگار داشته باشند تا به این ترتیب، از نظر سایز آن قدر بزرگ باشند که عکس های هشدار دهنده روی شان چاپ شود. حک جملات تبلیغاتی روی پاکت ها نیز ممنوع می شود، جملاتی مثل اینکه این محصول هیچ ماده افزودنی ندارد. 


گفته می شود با وجود کاهش تعداد سیگاری ها در اروپا،  سیگار هنوز سالانه حدود 700 هزار نفر را به کام مرگ می کشد و موجب خسارت سالانه ای حدود 25 میلیارد یورو می شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.