آنفلوانزا تاکنون جان ۹۰ نفر را در یونان گرفته است

سلامانه : از شروع فصل زمستان تاکنون90 تن از شهروندان یونانی به علت ابتلا به بیماری آنفلوانزا جای خود را از دست داده اند.

 به گزارش ایرنا ، مرکزمبارزه با امراض مسری و واگیر یونان روز جمعه در بیانیه ای ضمن هشدار درباره ادامه شیوع آنفلوآنزا اعلام کرد از زمان شیوع آنفلوانزا در این کشور یعنی ازحدود دو ماه ونیم پیش، هر روز بر بطور متوسط 3 نفر از شهروندان این کشور جان خود را از دست می دهند و هر روز بر قربانیان این بیماری افزوده می شود .

براساس گزارش مرکز جلوگیری و مبارزه با امراض واگیر تاکنون تعداد 260 نفر از افرادیکه به ویروس آنفلوانزا مبتلا شده اند ، تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفته اند.

براساس همین بیانیه، بیشتر مرگ افراد بر اثر مبتلا شدن به ویروس آنفلوآنزا ازنوع (H1NI) بوده ودیگر ویروس های آنفلوانزا کمتر باعث مرگ ومیر در یونان شده است.

مرکز مبارزه با امراض مسری یونان در این بیانیه اضافه کرد که شیوع آنفلوآنزا در یونان حداقل تا سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت و ازشهروندان خواسته است که به محض مشاهده علائم سرماخوردگی از قبیل آبریزش بینی و تب شدید به دکتر مراجعه کنند و از داروی ضد ویروس استفاده نمایند.

افزایش تعداد قربانیان بر اثر ابتلا به آنفلوانزا از یکسو و اعتصاب پزشکان و داروخانه ها به نشانه مخالفت با سیاست دولت در قبال مراکز درمانی و سیستم دارویی کشور از سوی دیگر، باعث نگرانی دست اندرکاران امور درمانی، مسئولان دولتی و مردم یونان شده است.

داروخانه های سراسر یونان از روز جمعه اعتصاب و دست از کار کشیدند و این اعتصاب تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.