آنتی‌بیوتیک‌، عامل بروز آلرژی در کودکان

سلامانه :  متخصصان اطفال در یک مطالعه جدید هشدار دادند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در سنین خردسالی خطر ابتلا به آسم و حساسیت به شیر را تشدید می‌کند.

به گزارش  (ایسنا)، متخصصان اطفال در دانشگاه «تامپره» فنلاند با انجام یک مطالعه جدید دریافتند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در دوران خردسالی خطر ابتلا به آسم و نیز آلرژی به شیر گاو را در کودکان افزایش می‌دهد.

برای انجام این مطالعه از اطلاعات پزشکی شماری از کودکان فنلاندی که بین سال‌های 1996 تا 2004 میلادی متولد شده بودند، استفاده شده است. از بین این کودکان بیش از 16 هزار کودک تا پایان سال 2005 میلادی دچار حساسیت به شیر گاو و 20 هزار کودک نیز به آسم مبتلا شده بودند.

همچنین اطلاعات مربوط به خرید انواع آنتی‌بیوتیک‌ها برای این اطفال و سایر عوامل تاثیرگذار روی ابتلای آنان به این آلرژی‌ها از سایر سازمان‌های ملی مرتبط در این کشور گردآوری و ارزیابی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از چاینا‌دیلی، پس از مقایسه نتایج حاصل از این بررسی‌ها معلوم شد کودکانی که در سنین خردسالی آنتی‌بیوتیک مصرف کرده‌ بودند بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم و آلرژی به شیر گاو بوده‌اند در حالی که این خطر در کودکانی که آنتی‌بیوتیک مصرف نکرده بودند، مشاهده نشد.

این بررسی همچنین تایید کرد، فرزندانِ زنانی که در دوران بارداری آنتی‌بیوتیک مصرف کرده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به این آلرژی‌ها هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.