اولین نسل سبزیجات فضایی به زمین رسید

سلامانه : دانشمندان از پرورش میوه و سبزی‌های منحصر بفرد، در فضا که خواص درمانی ویژه‌ای دارند، خبر دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران از ایجاد تغییرات ژنتیکی در گیاهان خبر داده‌اند که می‌تواند سبب اثربخشی بیشتر آن‌ها بر سلامتی افراد شود. 

گفتنی است، دانشمندان اجرای این شیوه را از انجام آزمایش بر روی میوه‌ها و سبزی‌های فضانوردان و بررسی تأثیر خواص آن‌ها بر سلامت فضانوردان بویژه بینایی آن‌ها بدست آورده‌اند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، دانشمندان راهی برای افزایش مواد مغذی موجود در سبزیجات برگ‌دار در فضا پیدا کرده‌اند و در نظر دارند که این شیوه را بر روی سبزیجاتی که در زمین کشت می‌شوند، پیاده سازی نمایند. 

یکی از معضلات فضانوردان در فضا قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید است که می‌تواند آسیب جدی به سلامت آن‌ها وارد نماید و به همین دلیل مصرف میوه و سبزی حاوی کاروتنوئید‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های مغذی اهمیت فراوان دارد. 

دانشمندان برای کمک به فضانوردان نوع خاصی از رویش گیاهان و سبزیجات را در فضا ابداع کرده‌اند که سبب چندین برابر شدن خاصیت آن‌ها می‌شود و در نظر دارند با توجه به کم شدن امکانات رشد گیاهان در کرهٔ زمین و افزایش جمعیت این شیوه را بر روی سطح زمین آزمایش کرده، اثربخشی میوه‌ها و سبزیجات بر سلامت را بالا ببرند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.