۴ نوع بیماری که کودکان را ملزم به تزریق واکسن آنفلوآنزا می‌کند

سلامانه : یک فوق تخصص اطفال گفت: کودکانی که با بیماری قلبی مادر زادی متولد می‌شوند، یا مبتلا به دیابت، آلرژی و بیماری‌های تنفسی و آنمی هستند، باید حتما واکسن آنفولانزا دریافت کنند.

دکتر محمد ترکمن، فوق تخصص اطفال در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شیوع آنفولانزا بیشتر در فصل‌های زمستان، پاییز و اوایل بهار است. بچه‌ها با ابتلا به آن دچار کم اشتهایی، شیر نخوردن، تب بالا، سرفه و سر درد می‌شوند و حتی در مواردی منجر به مرگ می‌شود، در نتیجه استفاده از واکسن به عنوان عمل مهم پیشگیری کننده ضرورت می‌یابد.

وی توصیه کرد: کودکانی که با" بیماری قلبی مادرزادی" متولد می‌شوند، و یا کودکانی که مبتلا به دیابت،‌ آلرژی و بیماری‌های تنفسی و آنمی داسی شکل هستند، حتما باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی اظهار داشت: در تمام کودکان زیر 8 سال که برای اولین بار این تزریق را انجام می‌دهند، باید 2 بار به فاصله 4 هفته از هم تزریق واکسن صورت گیرد. در افراد بالای 8 سال یکبار تزریق کافی است.

وی در پایان تاکید کرد: چنانچه کودک مبتلا به بیماری تب دار باشد، باید تزریق واکسن آنفولانزا را به تعویق بیندازیم و بعد از بهبود تب وی این تزریق انجام شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.