غذاهایی که خواب را از سرتان می‌پراند

سلامانه : خوراکی‌ها نقش بسیار موثری در سلامتی افراد و حتی تنظیم ساعات خواب دارند و باید در مصرف آنها به ویژه در ساعات ابتدایی شب نکاتی را رعایت نمود تا مانع از ایجاد خواب در افراد نشوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران هشدار می‌دهند مصرف برخی از خوراکی ها می‌تواند سبب بهبود حالت خواب و مصرف برخی دیگر سبب بی‌خوابی در افراد می‌شود.

گفتنی است، براساس تحقیقات صورت گرفته افراد بزرگسال به طور متوسط 7 الی 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند اما اکثر این افراد کمتر از 6 ساعت در شبانه روز استراحت می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بی‌خوابی می‌تواند سبب ایجاد "بیماری‌های قلبی-عروقی"، ضعف و خستگی، افسردگی و حتی مرگ زودرس در افراد شود.

پزشکان عدم مصرف مواد خوراکی مانند پیاز، فلفل تند و حتی انواع سس‌ها را در وعده شام برای ایجاد یک خواب آرام به افراد توصیه می‌کنند.

مصرف غذاهای تند و پر ادویه سبب "سوءهاضمه" و بازگشت اسید معده به مری می‌شود که می‌تواند مانع از ایجاد "حس خواب آلودگی" در افراد شود.

پژوهشگران مصرف غذاهای حاوی منیزیم به دلیل خاصیت آرام بخشی عضلات و افزایش "جریان خون" را برای ایجاد خواب راحت به افراد توصیه می‌کنند از جمله خوراکی‌های حاوی منیزیم، موز، اسفناج، بادام و عدس می‌باشد.

در نهایت پژوهشگران عدم مصرف "نوشیدنی های کافئین دار" و همینطور خوردن غذاهای دیرهضم و پرچربی را برای بدست آوردن خوابی راحت به افراد توصیه می‌نمایند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.