معجزه‌ای با تیتانیوم برای دندان‌های شما

سلامانه : ایمپلنت‌ها جدید‌ترین پروسه درمانی در جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشد و دقیقا عملکرد دندان‌های طبیعی را دارند.

مهدی فروزان‌فر متخصص دندانپزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: در گذشته برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته دو دندان مجاور بی‌دندان را می‌تراشیدند و یک بریج یا پل درست می‌کردند و عوارض آن این بود که مجبور می‌شدند برای ثبات دندان‌ها دو دندان را تراش دهند. 

وی افزود: در ایمپلنت‌ نیازی به تراش دندان‌های مجاور ناحیه بی‌دندانی نیست و در فضای بی‌دندانی یک فیکسر یا پایه ایمپلنت قرار می‌دهند، سپس استخوان دور فیکسر را می‌گیرند و در بافت لثه سفت می‌کنند، لثه را کنار می‌گذارند و نهایتا در قسمت تاجی دندان‌ها یک روکش روی ایمپلنت سوار می‌کنند. 

فروزان‌فر تصریح کرد: ایمپلنت‌ها جدید‌ترین پروسه درمانی در جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشند و دقیقا عملکرد دندان‌های طبیعی را دارند مشروط بر اینکه دقیق و درست کار شوند و از جنس مرغوب تهیه شوند، همچنین اگر استخوان بیمار خوب و محکم باشد و ناحیه‌ای که ایمپلنت در آن کاشته می‌شود از نظر تراکم بافت استخوانی مناسب باشد در انجام یک ایمپلنت ایده‌ال تأثیرگذار می‌باشد. 

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه ایمپلنت از جنس تیتانیوم تهیه می‌شود بهترین همخوانی را با دندان‌ها دارد و قابل تحمل‌ترین ماده‌ای است که می‌تواند استفاده شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.