شبها شیرینی نخورید تا راحت تر بخوابید!

سلامانه :خواب راحت آرزوی هر کسی است که حتی برای یکبار طعم بیخوابی یا بدخوابی را چشیده است. در میان تمام کسانی که از بی خوابی یا بدخوابی رنج می برند، یک سوال مشترک است؛ این که آیا ارتباطی بین یک رژیم غذایی استاندارد و خواب راحت وجود دارد؟


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به گفته متخصصان تغذیه پاسخ این سوال مثبت است. 


همه ما می دانیم که کافئین انرژی کافی را در طول روز می دهد. اما دوزهای زیادی از کافئین در طول روز نیز می تواند خواب شما را مختل کند. شما می شود. بسیاری از مردم در طی روز مقادیر زیادی از شکلات، قهوه، چای و حتی بستنی قهوه ای را مصرف می کنند و متعجب می شوند که چرا شب خواب راحتی ندارند. 


در سال 2003، محققان کانادایی در بیش از 200 مطالعه به این نتیجه رسیدند که 400 میلی گرم کافئین در روز برای بزرگسالان سالم بی خطر است..
در این میان بسیاری از مردم معتقدند که مصرف برخی مواد می تواند به خواب شبانه کمک کند. یکی از این مواد ریشه سنبل الطیب است. ولی توصیه کلی این است که اگر شما عادت به استفاده از یک میان وعده در طول شب دارید، بهتر است این میان وعده شامل یک نیم ساندویج کره بادام زمینی همراه با شیر کم چرب باشد. 


استفاده از شیرینی، بستنی و یا آب نبات به هیچ وجه قبل از خواب توصیه نمی شود. 


به جای شیرینی متخصصان تاکید می کنند که بهتر است آب بنوشید. همچنین استفاده از تخم مرغ همراه با روغن زیتون یا پیاز داغ و یک تکه نان تست گندم می تواند مفیدتر از سایر مواد غذایی باشد.


همچنین استفاده از میوه هایی که کمتر شیرین هستند، در هنگام شب می تواند به بهبود خواب شما کمک کند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.