پیاده روی طولانی مدت روی تردمیل، ساییدگی مفصل را به دنبال دارد

سلامانه :می گویند زانوی بشر برای راه رفتن روی زمین طراحی شده نه راه رفتن روی تردمیل.

 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اگرچه استفاده از تردمیل علاوه بر رواج آن، گساه می تواند سودمند هم باشد ولی خیلی بیشتر از فوایدش می تواند مضراتی برای ناحیه زانو به همراه بیاورد. 


امروزه متاسفانه برای بسیاری از مردم، تردمیل تنها راه ورزش کردن بخصوص در مکان های سربسته و خانه ها است. اگرچه این ورزش می تواند از عوارض ناشی از ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت بکاهد، ولی راه رفتن بیش از حد و غیر اصولی روی آن می تواند آسیب طولانی مدت به مفاصل زانو را نیز به ارمغان بیاورد.


زانو یکی از مفاصل پیچیده ترین مفاصل است که تقریبا تمام وزن بدن را تحمل می کند. پس بیشتر مستعد ابتلا به آسیب و التهاب است. ورزش کردن نیز همانطور که می تواند زانو را سالم نگه دارد، به همان اندازه در پارپی رباط ها و از بین رفتن غضروف های زانو موثر است. 


راه رفتن روی تردمیل اگرچه ممکن است عوارض ناگهانی نداشته باشد ولی برای افراد مستعد به ساییدگی مفصل زانو، در درازمدت عوارض وخیمی به همراه دارد.


به افراد توصیه می شود تا جایی که ممکن است راه رفتن روی زمین را به راه رفتن روی تردمیل ترجیح دهند. اگر هم قرار است روی  تردمیل ورزش کنند، پیاده روی باید یک ریتم منظم داشته باشد و سرعت تردمیل نباید به طور ناگهانی بالا رود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.