وقتی «رژیم‌های لاغری» برعکس عمل می‌کنند

سلامانه :معمولاً کسانی که رژیم‌های سخت می‌گیرند، وقتی روی ترازو می‌روند و از کم شدن وزنشان نا‌امید می‌شوند رژیم لاغری خود را کنار می‌گذارند.

دکتر برلیانت برزگمهر دبیر انجمن تغذیه ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: باید در کنار رژیم غذایی ورزش هم لحاظ شود تا علاوه بر کم کردن کالری ورودی به بدن سوخت و ساز سلول‌ها هم بالا برود تا نتیجهٔ بهتری حاصل شود. 

دکتر بزرگمهر اذعان کرد: علل مختلفی وجود دارد که افراد با وجود گرفتن رژیم غذایی کاهش وزن پیدا نمی‌کنند از جمله اینکه شخص تحت نظر متخصص تغذیه قرار ندارد و از رژیم‌های استفاده می‌کند که تمام مواد را به بدنش نمی‌رساند و یا اینکه غذاهایی کم حجم و پرکالری مصرف می‌کند. 

وی در ادامه افزود: از دیگر عوامل می‌توان به رژیم‌های سخت اشاره کرد که شخص بعد از مدتی خسته شده و رژیم غذایی خود را‌‌ رها می‌کند و بدن هم برای اینکه دوباره با کمبود غذایی مواجه نشود چربی‌های بیشتر ذخیره می‌کند و در برابر رژیم‌های بعدی مقاومت می‌کند. 

وی با بیان اینکه نباید در این زمینه نقش اختلالات هورمونی را نادیده گرفت، توصیه کرد: رژیم‌ها را تحت نظر متخصص تغذیه و همراه با فعالیت‌های ورزشی انجام دهید و به دنبال رژیم‌های کوتاه مدت که تبلیغات گسترده‌ای می‌شود و خطر سازند نروید. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.