توصیه‌های بهداشتی به مسافران نوروزی

سلامانه :رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت گفت: قبل از استفاده از آب آشامیدنی در پاركها، كنار جاده ها و تفرجگاه ها به تابلوهای هشدار دهنده آن دقت شود.

دكتر كاظم ندافی در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی افزود: هموطنان باید از خوردن غذا و آشامیدنی ها در رستورانها و مراكز عرضه مواد غذایی كه موازین بهداشتی را رعایت نمی كنند و یا پرسنل آنها كارت بهداشت معتبر ندارند، خودداری كنند.

وی همچنین با اشاره به اینكه از موادغذایی در طول سفر باید در یخدان نگهداری شود، گفت: غذاهای پخته شده نباید بیش از 2 ساعت در دمای محیط نگهداری شود و بیشتر از یكبار نباید گرم شود.

قوطی كنسرو را قبل از مصرف 20 دقیقه بجوشانید

رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت ضمن تاكید بر استفاده از محصولات غذایی دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت افزود: از خرید و مصرف گوشت دامهایی كه به صورت غیر مجاز كشتار می شوند مانند گوشتهای قطعه شده فاقد مشخصات، گوشت چرخ كرده آماده و لاشه های فاقد مهر كشتارگاه باید خودداری شود.

وی در مورد  استفاده از غذاهای كنسرو شده گفت: کنسروها را پس از اطمینان از تاریخ مصرف آن و دارا بودن مجوز وزارت بهداشت باید به مدت 20 دقیقه قبل از مصرف بجوشانید.

خودداری از مصرف نوشیدنی های گرم در لیوان یكبار مصرف

رئیس مركز سلامت محیط و كار با اشاره به این كه نباید از لیوانهای یكبار مصرف و شفاف برای نوشیدنی های گرم استفاده شود افزود: به هنگام سفر از یخ های فله ای نباید استفاده شود و باید از آب بسته بندی شده استفاده كرد.

وی گفت: به منظور حفظ محیط زیست، از مردم خواست تا به هنگام مسافرت زباله های تولیدی خود را در كیسه های مخصوص، جمع آوری و در محلهای مناسب دفع نمایند.

ندافی در ادامه از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف از مقررات بهداشتی در مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماكن عمومی، مراتب را به سامانه رسیدگی به شكایات وزارت بهداشت به شماره 1490 اطلاع دهند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.