ابتلا فرزندان به چاقی با پیروی کردن مادران باردار از رژیم غذایی ناسالم

سلامانه :پیروی کردن از رژیم غذایی پر چرب در طول دوران بارداری ممکن است در مغز در حال رشد نوزاد تغییر ایجاد کند و احتمال ابتلا به چاقی را در مراحل بعدی زندگی آنها افزایش دهد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، نتایج بررسی های گروهی از دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه ییل در ایالات متحده، نشان داد، رژیم غذایی می تواند ساختار مغز موش را تغییر دهد. 


آنها استدلال کردند، نتیجه تحقیق شان علت مبتلا شدن فرزندان پدر و مادرهای چاق به اضافه وزن را ثابت می کند.  


با این حال، شواهدی وجود دارد که پیروی کردن از رژیم غذایی پر چرب در طول دوران بارداری می تواند با تغییر دی ان ای جنین، او را در آینده به فردی چاق بدل کند. 


پروفسور توماس هوروند، استاد ژنتیک مدرسه پزشکی دانشگاه ییل و سرپرست این مطالعه گفت:" بررسی ها بر روی موش ها نشان داد، مادرانی که از رژیم غذایی پر چرب پیروی می کنند، تاثیر بسیار زیادی در تغییر هیپوتالاموس - بخش تنظیم سوخت و ساز - مغز فرزندان شان می گذارند. "


او افزود:" این نوزادان موش در مقایسه با موش هایی که مادران شان از رژیم غذایی عادی پیروی می کردند بسیار بیشتر در معرض ابتلا به چاقی و دیابت نوع دو قرار دارند. " 


پروفسور تاماس هوروات، یکی از همکاران این تحقیق نیز به بی بی سی گفت:" نتیجه این مطالعه بر روی موش ها نشان داد، مادران باردار نیز می توانند با پیروی کردن از رژیم غذایی سالم می توانند از ابتلا فرزندان شان به چاقی و دیابت نوع دو جلوگیری کنند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.