شش ماده غذایی مفید برای خوابیدن

شش ماده غذایی مفید برای خوابیدن

سلامانه : بسیاری از مواد غذایی حاوی مواد خواب آور هستند و تاثیر مثبتی بر کیفیت خواب افراد می گذارند. در ادامه با شش ماده غذایی که دارای مواد خواب آور هستند آشنا می شوید.


گردو 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، گردو سرشار از تریپتوفان - اسید آمینه ای خواب آور - است و سبب می شود هورمون های سروتونین و ملاتونین که وظیفه تنظیم چرخه خواب و بیداری را بر عهده دارند به درستی فعالیت کنند. 


بادام 

بادام سرشار از ماده معدنی منیزیم است که تاثیر مثبتی بر افزایش کیفیت خواب می گذارد. یافته های دانشمندان آلمانی نشان داده، افرادی که از کمبود ماده معدنی منیزیم رنج می برند کیفیت خواب شان به شدت کاهش می یابد.  


پنیر و کراکر
مادر بزرگ ها باور داشتند، نوشیدن شیر گرم خواب آور است، اما حقیقت این است که کلیه محصولات لبنی خواب آور هستند. کلسیم موجود در پنیر، شیر، ماست و ... به مغز کمک می کند با استفاده از تریپتوفان موجود در لبنیات هورمون ملاتونین را ترشح کرده و فرد را خواب آلود کند. 


عسل
قند طبیعی موجود در عسل با افزایش اندک انسولین خون، اجازه ورود تریپتوفان - اسید آمینه خواب آور -را به مغز می دهد و فرد را خواب آلوده می کند. دکتر لیندسی دانکن، متخصص تغذیه بیمارستان ایالتی هاوایی معتقد است، افرادی که پیش از خواب، یک قاشق مربا خوری عسل به چای بابونه اضافه کنند و آن را بنوشند خواب راحتی خواهند داشت. 


تن ماهی
با مصرف تن ماهی، ماهی آزاد، سیر خام و پسته که سرشار از ویتامین ب 6 هستند، بدن تان به راحتی می تواند هورمون های ملاتونین و سروتونین را تولید کند. 


میگو
میگو نیز سرشار از تریپتوفان - اسید آمینه خواب آور -  است و مصرف آن سبب خواب راحت می شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.