پنج آمار جالب درباره دو قلوها

پنج آمار جالب درباره دو قلوها

سلامانه : در سال جاری میلادی، زنان آمریکایی صاحب 140 هزار فرزند دو قلو خواهند شد. در ادامه می توانید با پنج نکته جالب درباره دو قلوها آشنا شوید.  
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به غیر از گذاشتن علامت بر روی لباس دو قلوهای هم سان و آزمایش ژنتیک، بهترین راه تشخیص آنها اثر انگشت است. هر یک از نوزادان بر اساس محل قرار گیری در رحم اثر انگشت متفاوتی خواهند داشت. 


دو قلوها می توانند پدران متفاوتی داشته باشند.


وقتی یک زن در دوران تخمک گذاری با دو مرد رابطه جنسی برقرار کند و دو قلو باردار شود، بچه ها دو پدر خواهند داشت. البته این نوع بارداری بسیار نادر است.


احتمال داشتن فرزندان دو قلو در 30 سال گذشته بیشتر بود.


یافته های دانشمندان مرکز پزشکی لانگ آیلند نشان می دهند، زنانی که بچه های دو قلو به دنیا می آوردند قد بلند تر و مسن تر بودند، در حالی که زنان امروز کوتاه تر هستند و به ندرت در سنین بالا باردار می شوند.


رحم و زمان تولد مشترک دو نوزاد به معنای دو قلو بدون نیست. 


در نوع بسیار نادری از بارداری، پس از به دنیا آمدن نوزاد نخست و آغاز عادت ماهانه، جنین دوم هنوز در رحم وجود دارد و پس از گذشت چند روز به دنیا خواهد آمد. 


دو قلوها با زبان خود گفت و گو می کنند.


صداهایی که نوزادان دو قلو در می آورند در واقع زبانی توسعه یافته است که به وسیله آن با یکدیگر گفت و گو می کنند. دانشمندان بریتانیایی پی بردند بیش از 40 درصد دو قلوها زبان منحصر به فردی دارند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.