گفتگوی سلامانه با دکتر آراسب دباغ‌مقدم، دامپزشک/

اگر می‌خواهید میگوی منجمد بخرید...

اگر می‌خواهید میگوی منجمد بخرید...

سلامانه : خرید و مصرف میگوهای تازه، در تمام شهرها و نقاط کشور، ممکن و میسر نیست و ما در موارد زیادی، مجبور به خرید و مصرف میگوهای منجمد می‌شویم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، یک بسته میگوی منجمد هم باید دارای شرایط خاصی باشد تا از نظر کارشناسان، محصول باکیفیت و سالمی محسوب بشود. اما چه ویژگی‌هایی؟

دکتر آراسب‌ دباغ‌مقدم، دامپزشک، در این زمینه به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه می‌گوید: « اولین نکته درباره میگوی منجمد این است که باید داخل بسته‌بندی مخصوص خودش، از نظر اندازه به‌صورتی یکنواخت باشد. یعنی تمام میگوهای یک بسته‌بندی، تقریبا به اندازه هم باشند. ضمن اینکه میگوها منجمد نباید به‌سختی به هم چسبیده باشند، بلکه باید به‌راحتی از یکدیگر جدا بشوند».

این متخصص بهداشت مواد غذایی تاکید می‌کند که میگوی منجمد باید رنگ مخصوص به خود را داشته، عاری از لکه‌های سیاه، سیاه شدگی و سایر رنگ‌های غیرطبیعی باشد.

وی می‌افزاید: « میگوی منجمد باید آبدار باشد و آب گوشت آن، خشک نشده باشد. ضمن اینکه میگوهای منجمد، باید تمیز و بدون مواد خارجی هم باشند. به‌علاوه، میگوی منجمد سالم نباید تکه‌تکه شده یا حاوی قطعاتی از میگو باشد».

وی در نهایت خاطرنشان کرد که میگوی منجمد سالم و استاندارد در هنگام پخت، به‌ویژه پخت با بخار یا جوشاندن، باید دارای بو و طعم مخصوص میگو و عاری از هرگونه بو و طعم غیر طبیعی باشد. «روی بسته‌بندی میگوی منجمد باید مجوز بهداشتی از سازمان دامپزشکی کشور (ادارات کل دامپزشکی استان‌ها) هم درج شده باشد». 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.