چرا ۵۰ سال به بالاها ویتامین ب ۱۲ مصرف کنند؟

چرا ۵۰ سال به بالاها ویتامین ب ۱۲ مصرف کنند؟

سلامانه :ویتامین B12 از جمله ویتامین های ضروری بدن است که شاید خیلی از ما درباره فواید آن چیز زیادی ندانیم. این ویتامین برای تبدیل کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها به انرژی مورد نیاز بدن کاربرد دارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اما اگر بخواهید بدانید که کدام یک از غذاها دارای ویتامین B12 هستند، باید گفت: ماهی آزاد، بوقلمون، سینه مرغ، ماست، شیر و تخم مرغ میزان زیادی از این ویتامین را دارند.


همچنین سه اونس از گوشت گاو بدون چربی 2.8 میکروگرم ویتامین B12.دارد.


در ضمن غذاهای غنی شده ای مثل غلات صبحانه، شیر غیر لبنی (به عنوان مثال سویا ، بادام، برنج) و برخی از محصولات سویا از جمله همبرگر گیاهی دارای ویتامین B12 هستند. البته اگر شما از این غذاها برای تامین B12 استفاده می کنید، به برچسب آن ها دقت کافی داشته باشید تا مطمئن شوید این مواد از ویتامین B12 غنی شده اند. 


برای این که اطمینان حاصل کنید از میزان B12 کافی در طول روز برخوردار شده اید، می توانید از مکمل آن نیز استفاده کنید. برای اینکه مطمئن شوید که شما جلسه مورد بخصوص اگر سنتان بالاتر از 50 سال است، چون  جذب ویتامین B12 متکی بر آزاد سازی کافی اسید از معده است یعنی همان اسید هیدروکلریک. ولی در افراد 50 سال به بالا این میزان اسید به اندازه کافی آزاد نمی شود. بیش از 30 درصد افراد مسن مبتلا به گاستریت آتروفیک هستند و این بیماری است که توانایی معده برای آزادی اسید را کاهش می دهد .برای همین این افراد باید از مکمل ویتامین B12 نیز در کنار مواد غذایی استفاده کنند. البته در موارد کمبود شدیدتر ویتامین B12، پزشکتان ممکن است نوع تزریقی آن را نیز تجویز کند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.