توصیه‌های خواب راحت شبانه به زنان باردار

توصیه‌های خواب راحت شبانه به زنان باردار

سلامانه :همیشه شنیده اید که می گویند یک زن باردار دو برابر نیاز به خواب و استراحت دارد. استراحت به اندازه کافی کمک می کند تا خستگی ناشی از حاملگی، بروز بیماری ها و احتمال ابتلا به افسردگی بعد از زایمان کاهش یابد. اما خواب کامل همیشه برای مادران باردار آسان نیست.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، زنان باردار در کل دنیا مشکل خواب دارند و شاید تنها تا هفته های هفت و هشت بارداری بتوانند یک موقعیت راحت از نظر خواب داشته باشند. 


کارشناسان راه هایی را برای بهبود کیفیت خواب در دوران بارداری ارائه داده اند. 


-    20 تا 30 دقیقه قبل از خواب گرفتن دوش یا خواندن کتاب، چک کردن ایمیل و .... می تواند به کم کردن سرعت مغز و آماده شدن برای خواب کمک کند.


-    علاوه بر این، نوشیدن کمتر در شب ممکن است شما را در رختخواب طولانی تر نگه دارد. 


-    اکثر مردم احساس می کنند که ورزش باعث بهبود خواب می شود. متخصصان در این زمینه معتقدند ورزش های آرام مثل پیاده روی و شنا برای زنان باردار قبل از رفتن به تختخواب مفید است. 


-    چرت زدن به هیچ وجه به زن باردار توصیه نمی شود چرا که چرت کوتاه بین 30 تا 45 دقیقه ممکن است احساس بدتری بعد از بیدار شدن به فرد بدهد. 


-    سندرم پای بی قرار از مشکلاتی است که 27 درصد از زنان باردار آن را تجربه می کنند. این سندرم می تواند خواب شبانه را مختل کند. کم خونی یا کمبود ویتامین B6 علت این سندرم می تواند باشد و پزشک می تواند مکمل های مربوط به این کمبودها را تجویز کند.


-    اما شکایت عمده زنان باردار، سوزش سر دل در شب هنگام است. در واقع رفلاکس اسید معده خواب شبانه را مختل می کند. پزشک با تجویز داروهایی می تواند این مشکل را برطرف کند. 


-    در ضمن با افزایش رشد شکم مشکل در نحوه خوابیدن ایجاد می شود. متخصصان توصیه می کنند که زنان باردار باید به پهلو بخوابند و تنظیم زاویه خوابیدن به پهلو به انتخاب خودشان است ولی از خوابیدن تخت خوابیدن باید اجتناب کرد چون این وضعیت، تنفس را سخت تر می کند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.