پنج روش برای افزایش فیبر غذایی

سلامانه : " کربوهیدرات های خوب " جزو لاینفک رژیم های لاغری طولانی مدت و سالم هستند. " کربوهیدرات خوب " به کربوهیدرات های موجود در مواد غذایی مانند غلات کامل، آجیل، حبوبات، آجیل و ... گفته می شود که حاوی مولکول های قند پیچیده هستند و بدن تان برای هضم آنها به زمان و انرژی بسیاز ریادی نیاز دارد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یکی از بزرگترین مزایای مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات های خوب این است که سرشار از فیبر هستند. فیبر موجود در مواد غذایی بدن تان را در مقابل ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و مشکلات گوارشی حفاظت کرده و قند خون و وزن بدن تان را کنترل می کند. 


1- مصرف غلات در وعده صبحانه
هر روز صبح نصف کاسه غلات شیرین نشده که حاوی 4 گرم فیبر است بخورید. نتایج بررسی های دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده، افرادی که هر روز صبح غلات کامل را همراه با شیر می خورند، به نسبت سایرین که چنین نمی کنند سالم تر هستند. 


2- مصرف روزانه دو عدد سیب 
افرادی که روزانه دو عدد سیب می خورند لاغر تر از دیگران هستند. پکتین، فیبر محلول در آب، موجود در سیب سبب پر شدن شکم می شود و به دلیل این که به آرامی هضم می شود افراد دست کم چهار ساعت سیر هستند.  


3- مصرف مخلوط ماست و غلات سبوس دار در وعده صبحانه 
در وعده صبحانه یک روز هفته مخلوط ماست، غلات کامل و توت فرنگی خرد شده را بخورید تا 13 گرم فیبر وارد بدن تان شود.    


4- مصرف میان وعده لذیذ: ترکیب هویج، کلم بروکلی و سس گوجه فرنگی کم چرب 
برای پر کردن شکم تان با غذاهای سالم نباید به رستوران بروید. یک فنجان هویج و کلم بروکلی آب پز شده را با آب لیمو و سس گوجه فرنگی کم چرب ترکیب کرده و بخورید. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.