کاهش متوسط عمر انگلیسی‌ها به دلیل آلودگی‌ها

سلامانه : تحقیقات بسیاری که طی سالیان اخیر انجام شده حکایت از تاثیر آلودگیهای محیطی ( از جمله آلودگی آب و هوا) در سلامت انسان دارد. یک تحقیق جدید رابطه میان  قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی آب و هوا با خطر حمله قلبی را تایید می کند . همین امر سبب شده اتحادیه اروپا استانداردهای سخت تری برای کیفیت هوا تعیین کند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بریتیش مدیکال ژورنال در تحقیق خود بیش از 100 هزار نفر را در 5 کشور اروپایی مورد مطالعه قرار داد که سابقه بیماری قلبی نداشتند و  سلامت آنان را طی یازده‌ونیم سال کنترل کرد. پس از در نظر گرفتن عوامل خطر، محققان متوجه شدند  قرار گرفتن زیاد در معرض آلودگی آب وهوا با 13 درصد افزایش در خطر حمله قلبی رابطه دارد.


این خطر روز افزون حتی  هنگامی‌که فرد در معرض آلودگیهایی  کمتر( کمتر از حد  تعیین شده توسط اتحادیه اروپا)  قرارداشت، نیز به چشم می خورد.
یافته های این تحقیق( که بزرگترین تحقیق در نوع خود محسوب می شود) از ایده اصلی اتحادیه اروپا برای تعیین مقررات سخت تر درباره انتشار گازهای گلخانه ای حمایت می کند.  


جان آیرس  استاد رشته  پزشکی  دانشگاه بیرمنگام گفت:" بدون شک کاهش بیشتر سطح PM به بهبود سلامت قلبی افراد در اروپا منجر می‌شود. " 
تحقیقی که این اواخر موسسه Defra در خصوص همین موضوع انجام داد، حاکی از آن بود که هیچ حد ایمنی نمی‌توان برای قرار گرفتن در معرض آلودگی PM 2.5  مطرح کرد. 


انتشار گازهای گلخانه ای در این مرز بسیار خطرناک است زیرا به عمق بیشتری از بافت ریه نفوذ می کند و این گونه آلودگی متوسط امید به زندگی مردم انگلیس را 7تا8 ماه کاسته است. 


ترافیک خیابانی منبع اصلی قرار گرفتن در معرض آلودگی آب وهوا  شناخته شده است و این امر چالش بزرگی برای صنعت خودروسازی در آینده ایجاد می کند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.