6 توصیه برای الهام بخشیدن به خلاقیت کودکان

سلامانه: استفاده از هنرها برای پیشرفت کودک باعث می شود کودکان به هر روشی که دوست دارند خود را ابراز کنند. اگر شما یک کودک کوچک در خانه دارید ، بهترین کاری که می توانید برای آن انجام دهید پرورش دادن روحیه هنری در او است. اللزلی بوشارا، معاون آموزش در "موزه کودکان منهتن" 6 راه برای برای الهام بخشیدن به خلاقیت کودکان توصیه می‌کند: 
 1. فضای کار برای بچه‌ها آماده کنید: بوشارا توصیه می کند که فضایی را مهیا کنید که در آن کودک شما بتواند آزاد باشد (و حتی کثیف کاری کند!). اگر هوا اجازه می‌دهد، بگذارید بچه ها در بیرون نقاشی کنند.
   
 2. از دادن ایده خودداری کنید:به فرزند خود نگویید چه چیزی را درست کند یا چگونه آن را درست کند. مثلاً به جای گفتن "رنگین کمان"، او را ترغیب به "آزمایش با مخلوط کردن رنگ‌ها با استفاده از انواع مختلف قلم مو و کاغذ" کنید.
   
 3. به طور خاص در مورد هنر صحبت کنید: وقتی با فرزندتان در مورد کارهای هنری صحبت می کنید، سعی کنید در نظرات خود دقیق باشید. به عنوان مثال، به جای ارائه تعارف عمومی یا کلی، بگویید: "می‌بینم از رنگ بنفش زیاد استفاده کردی. چرا آن رنگ را انتخاب کردی؟"
   
 4. روند کار فرزندتان را کاوش کنید: اغلب بهترین راه برای تشویق مکالمه در مورد هنر فرزندتان این است که صرفاً بگویید "درباره آنچه ساخته اید به من بگویید" یا سؤال کنید "آیا از ساختن آن لذت برده ای؟"
   
 5. با فرزند خود مسابقه ندهید: بوشارا هشدار می دهد، وقتی والدین چیزی را به نمایش می گذارند تا کودک خردسالشان بکشد، می توانند او را ناامید کنند. او می‌گوید: "بهتر است در كنار او باشید و به او بگویید كه شما به هنر او علاقه‌مند و حامی او هستید."
   
 6.  حاصل کار فرزندتان را تغییر ندهید: بذار بوشارا توصیه می‌کند که وقتی کودک یک کار را تمام کرد، اضافه کردن یا تغییر آن را پیشنهاد نکنید. برای کودک مهم است احساس کند آنچه که ایجاد کرده  کافی است - حتی اگر فقط یک صفحه باشد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif