چهار عادت خوب تهدید ‌کننده سلامتی

چهار عادت خوب تهدید ‌کننده سلامتی

سلامانه :دود کردن سیگار، نوشیدن الکل، مصرف غذاهای آماده و ... رفتارهایی هستند که ترک کردن شان زندگی سالم ‌تری به ارمغان می آورد.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اما نتایج یافته های تازه پژوهش گران نشان می‌دهند برخی عادات‌ خوب - دوش گرفتن روزانه، استفاده از توالت فرنگی و ... - نیز تهدید کننده سلامت هستند. 


حمام کردن روزانه
دکتر نیک لاو، متخصص پوست کالج سلطنتی لندن معتقد است، استفاده روزانه از آب گرم، صابون‌ها و شامپوها، روغن طبیعی پوست را از بین می برند، آن را خشک و عفونی شدن اش را فراهم می کنند.  


خوابیدن هشت ساعته بی وقفه
دکتر جیم هورن، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه لایپزیک گفت:" خوابیدن بی وقفه می تواند افراد را خسته و بی حوصله کند. انسان به گونه ای رشد کرده که الگوهای خواب متفاوتی دارد. چرت زدن در طول روز می تواند مفید تر از خواب طولانی مدت شبانه باشد. "


استفاده از نخ دندان پس از مسواک زدن
دکتر فیل استمر، مدیر مرکز دندان پزشکی دانشگاه لندن معتقد است، استفاده کردن از نخ دندان و نوشیدن مایعات پس از مسواک زدن، لایه محافظتی فلوراید روی دندان ها را از بین می برد. 


استفاده از توالت فرنگی
متخصصان باور دارند استفاده از توالت فرنگی خطرناک است. نتایج یک تحقیق نشان داد، استفاده از توالت های قدیمی، بدن را در شرایط طبیعی تر قرار می دهند و احتمال بروز بیماری‌های روده کاهش می یابد. کارشناسان ارگونومی، توصیه می کنند، قرار دادن زیر پایی 15 سانتی ‌متری و خم شدن به سمت جلو هنگام نشستن روی توالت فرنگی بدن را در حالت طبیعی تر قرار می دهد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.