چرا برخی از زنان ازدواج نمی‌کنند؟

چرا برخی از زنان ازدواج نمی‌کنند؟

سلامانه : هر روز به تعداد خانم هایی که ازدواج کردن و تشکیل دادن خانواده را به فراموشی می سپارند اضافه می شود. این افراد لذت تجربه کردن زندگی مشترک و خوشبخت شدن را از دست می دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر آنجلینا سوزمرک، استاد روان شناسی و رفتار شناسی طبی مدرسه پزشکی دانشگاه نیوکاسل، از علل ازدواج نکردن زنان می گوید. 


ترس از ازدواج کردن 
کمال گرایی، وسواس و ترس از تعهد، مهم ترین عوامل ازدواج نکردن دختران امروزی است. اجتماعی شدن، وارد شدن به بازار کار و داشتن تحصیلات عالیه، عامل افزایش اعتماد به نفس زنان و مانع ازدواج کردن آنها شده است. 


ترس از زمین خوردن 
پاسخ زنان به شکست عاطفی یکسان نیست. برخی به سرعت فراموش می کنند و در کار و زندگی غرق می شوند، اما بعضی عکس آن عمل می کنند. آنها برچسبی منفی به عشق می چسبانند و سراغش نمی روند. 


از ترمز گرفتن بیزارید؟
تمایل بیش از حد به پیشرفت کاری، فکر و ذکر آدم های کمال طلب است. اما اکثر دخترانی که شکست عاطفی خورده اند چنین تفکری دارند. این همان اتفاقی است که به آن ازدواج با کار گفته می شود. 


فرار از محدودیت 
گر چه خانم ها به تشکیل خانواده اهمیت زیادی می دهند اما برخی از خانم ها به تنهایی و ایجاد محیط شخصی که مانع ازدواج کردن است علاقه دارند. برخی از زنان تصور می کنند پس از ازدواج کردن بخش بزرگی از برنامه ها، کارها و آزادی عمل شان را از دست می دهند. 


منتظر گزینه های بهترید
اگر پس از آشنا شدن با مردانی که فکر می کردید توان خوشبخت کردن تان را داشتند، باز هم به خاطر از دست ندادن گزینه های بهتر، پاسخ منفی داده اید؟ بهتر است با متخصص مشاور یا روان شناس گفت و گو کنید. 


از عشق نافرجام می ترسید؟
اگر از شکست های عاشقانه می ترسید، باید بدانید این ترس بار روانی بسیار زیادی به شما تحمیل می کند. حالا به روی دیگر سکه نگاه کنید. قرار نیست از تجربیات تان درس بگیرید و استباهات رو تکرار را نگاه کنید. قرار نیست از تجربه هایتان درس بگیرید و اشتباه نکنید؟ 


عاشق نمی شوید؟
دختر بچه ها از روز اولی که دنیا را درک کرده و می توانند تخیل کنند، خیال های عاشقانه در سر می پرورانند. آنها آرزو دارند زندگی عاشقانه ای داشته باشند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • تهمینه شنبه, 16 فروردین 1393 - ساعت : 12:50:28
    به نظر شما جوانان به چه دلخوشی ازدواج کنند؟ با این مردهایی که تا چیزی برخلاف میلشان باشد داد و بیداد می کنند و همیشه حق را با خودشان می دانند
  • سعیده.. شنبه, 16 فروردین 1393 - ساعت : 12:20:26
    .....با با کو شوهر...!!؟؟؟؟؟
  • شمیم پنجشنبه, 7 فروردین 1393 - ساعت : 18:02:14
    همچین میگن شانس خوشبخت شدن را از دست می دهند هر کی ندونه فکر می کنه بقیه دارند تو خوشبختی دست و پا می زنند. هر کی ازدواج کرده داره طلاق میگیره