جسیکابیل و راز حفظ تناسب اندام

سلامانه:  جسیکا بیل؛ هنرپیشه 38 ساله آمریکایی، جزء افرادی است که تناسب اندامش را به خوبی حفظ کرده است. او برنامه غذایی کاملا متعادل دارد و معتقد است تغذیه سالم، نقش موثری در حفظ زیبایی، شادابی و تناسب اندام دارد. 
این هنرپیشه، 5 بار در هفته به ورزش حرفه‌ای می‌پردازد و روزانه 6 وعده کوچک غذا می‌خورد. 

به نقل از Regime de star، او به پیشنهاد مربی بدنسازی‌اش، 6 وعده کوچک غذا در روز می‌خورد و به مصرف منابع پروتئینی بیشتر اهمیت می‌دهد. گرچه با این روش تعداد دفعات غذا خوردن او زیاد می‌شود اما کاهش حجم غذا به راحتی زمینه‌ساز 5 کیلوگرم کاهش وزن و تحلیل 10 درصدی چربی‌های بدن است. 

توصیه دیگر مربی جسیکا، مصرف خوراکی‌های ارگانیک است. همچنین، هر 2 ساعت پس از هر وعده غذا بهتر است تکه‌ای کوچک شکلات کاکائو بخورد تا به‌جای تحلیل عضلات، چربی‌های بدنش کم شوند. البته جسیکا بیش از حد خود را محدود نمی‌کند و در روز تعطیل آخر هفته، رژیم را کنار می‌گذارد. او همه خوراکی‌های مورد علاقه‌اش را در این فرصت مزه‌چشی می‌کند اما افراط به خرج نمی‌دهد.

منوی غذای روزانه خانم بازیگر

  • صبحانه: نان تست همراه با سفیده تخم‌مرغ و دارچین
  • میان عده: آبمیوه با یک منبع غذایی پروتئینی
  • ناهار: سیب زمینی بخارپز، ماهی تن، نان برشته و آب گریپ فروت
  • عصرانه: شکلات کاکائو، بادام بدون نمک یا موز
  • شام: اسپاگتی و کوفته قلقلی بوقلمون یا سینه مرغ. بعضی اوقات نیز سالمون همراه لیمو، کلم بروکلی و هویج. ماست بدون چربی برای دسر.
  • پیش از خواب: یک لیوان آب سیب

 

برنامه ورزشی منظم

جسیکا در کنار تغذیه متعادل، 5 جلسه در هفته ورزش را به تمرین های ورزشی می‌پردازد. او 3 جلسه، 30 دقیقه‌ای در هفته پیاده‌روی تند و دوچرخه فضایی کار می‌کند. همراه با مربی بدنسازی نیز 2 جلسه، 2 ساعته تمرین دارد. برنامه ورزشی جسیکا بسیار متنوع است و انواع تمرین های تقویت عضلات، پیلاتس و یوگا را انجام می‌دهد و یک جلسه در هفته نیز ماساژ دارد. 

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif