با چهار اشتباه متداول زن و شوهرها آشنا شوید

با چهار اشتباه متداول زن و شوهرها آشنا شوید

سلامانه :اشتباهات کوچک در زندگی‌ می تواند به فاجعه منجر شود، در ادامه می‌توانید با چهار اشتباه متداول زوجین و راه دوری از این اشتباهات آشنا شوید.

  
قیافه نگرفتن 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پس از اتمام جر و بحث و نزاع، زوجین حوصله حرف زدن ندارند. اگر پس از گذشت زمان، همسرتان نزد شما آمد و حرف زد، از پاسخ دادن به او امتناع نکنید. بدترین کار ممکن در این شرایط ساکت شدن و قیافه گرفتن است. 


کارشناسان روابط زناشویی معتقدند، با پاسخ ندادن به طرف مقابل، این حس را به او می دهید که در حال تنبیه کردن او هستید و این باعث می شود تا او نتواند حرف هایش را راحت تر در میان بگذارد. تکرار این مسائل، فاصله بزرگی میان زن و شوهر ایجاد می کند.  


جمله های همسرتان را به خاطر نسپارید
جمله " در دعوا حلوا خیرات نمی کنند " را بارها شنیده اید. جملات یا واژه هایی که هنگام دعوا از دهان همسرتان خارج می شود را نادیده بگیرید و به آنها اهمیت ندهید. بار سنگین آنها را به دوش نکشید. بدون شک هنگام دعوا دو طرف قربان صدقه هم نمی روند و واژه های ناامیدکننده به کار می برند. اما هوشمندانه ترین کار این است هر زمان حرف های ناراحت کننده او به ذهنتان رسید، یک نفس عمیق بکشید و سعی کنید فکر خود را با مسایل مثبت پر کنید. 


هنگامی که او ناراحت است به او نگویید " ببخشید "
وقتی در اوج بحث و دعوا هستید گفتن کلمه ببخشید دردی را دوا نمی کند. باید سعی کنید پس از این که اوضاع بهتر شد، نزد او بروید و عذرخواهی کنید. عذرخواهی کردن بدون پشیمانی واقعی و بدون توضیح چندان قابل قبول نیست. باید سعی کنید اشتباه خود را تکرار نکنید. 


دوباره بحث و جدل را شروع نکنید
اگر چند دقیقه پس از اتمام بحث بخواهید در مورد آن حرف بزنید ایرادی ندارد. اما اگر چند روز پس از آن دوباره این مساله باز شود و بخواهید صحبت کنید، چندان جالب نیست. اگر در دعوایی خود را مقصر می دانید، نزد همسرتان بروید و از او عذرخواهی کنید. اگر حرفی زده اید که او را ناراحت کرده است، تصحیح اش کنید.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.