این سه دروغ ساده را نگوئید!

سلامانه :دروغ گفتن برای بسیاری از ما به عادت تبدیل شده است، در این مطلب به سه دروغ رایجی که بسیاری از ما می‌گوئیم اشاره می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم در اولین قدم از این سه دروغ پرهیز کنید.


1. تعارف های دروغین
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اگر به طور ناگهانی دوستی را در خیابان ملاقات کردید که مدت های طولانی است او را ندیده اید و دیگر علاقه یا حس صمیمیتی میان خود و او احساس نمی کنید، نباید فقط به واسطه حفظ احترام اجتماعی خود او را به چای یا قهوه دعوت کنید. زمانی یک فرد را به نوشیدن چای در یک کافه یا خانه خود دعوت کنید که واقعا این کار را دوست دارید، در غیر این صورت دلیلی برای این امر وجود ندارد. 


2. بهانه های دروغین
هرگز سعی نکنید به بهانه های دروغین دوستان یا شریک عاطفی خود را از سرتان باز کنید. به او قول دروغین ندهید. به این فکر کنید اگر ناگهان با او در خیابان یا مکان دیگر روبه رو شوید چه می شود؟ بهانه های فشار کاری یا مهمان داشتن یا  ... که به دروغ مطرح می شوند به هیچ عنوان اخلاقی و درست نیستند و موجب آسیب دیدن موقعیت اجتماعی شما خواهند شد. 


3. نخواندن ایمیل یا پیغام های دیگران
اگر فرصت ندارید یا به هر دلیلی، علاقه به خواندن ایمیلی پر از درخواست و گلایه دوست خود را ندارید، هنگامی که از شما می پرسد آیا ایمیل مرا دریافت کرده ای؟، به جای دروغ گفتن اینکه به اینترنت دسترسی ندارید یا کارهایتان زیاد است، خیلی صادقانه بگویید در اولین فرصت این کار را انجام خواهید داد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.