نجات ۳۸ نفر از دل دریاهای کشور

سلامانه :مدیر کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: از آغاز طرح نوروزی تا کنون امدادگران هلال احمر 38 تن از هموطنان را از مرگ حتمی در سواحل کشور نجات دادند.

مرتضی مرادی‌پور در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه از 25 اسفند علاوه بر پایگاه‌های ثابت، پست‌های سیار نجات غریق در سواحل کشور مستقر شده است گفت: 20 پایگاه سیار امداد ساحلی و 20 پست موقت در استان‌های بوشهر، خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، مازندارن، گیلان و گلستان که ساحل دارند و مسافر‌پذیر نیز هستند مستقر شده‌اند.

وی ادامه داد: تا کنون طی 23 عملیات 38 نفر از پشت سدها و سواحل نجات یافته‌اند که از میان این افراد 5 نفر برای دریافت خدمات درمانی بیشتر راهی بیمارستان شدند.

این مسئول در سازمان امداد ونجات هلال احمر بیشترین عملیات‌های امداد ساحلی را مربوط به استان بوشهر اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین یک دختر بچه 10 ساله در بندر گناوه و 2 کودک 10 و 12 ساله در ساحل بنک بندر کنگان از خطر غرق شدن نجات یافته و به خانواده خود بازگشتند.

مرادی‌پور به هموطنان توصیه کرد که از شنا کردن پشت سدها به شدت خودداری کنند و افزود: به نظر می‌رسد که آب پشت سدها راکد است و تلاطمی ندارد در صورتی که در لایه‌های زیرین جریان شدید آب وجود دارد که کنترل آن برای افراد بسیار مشکل است و سبب غرق شدن می‌شود.

به گزارش فارس، هموطنان در صورت وقوع حادثه در جاده، ‌مناطق صعب العبور، ‌کوهستان و دریا برای دریافت کمک می‌توانند با شماره 112 ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.