قطع ارتباط پزشک و بیمار با مطالعه پرونده الکترونیکی

سلامانه : یافته های تازه نشان می دهند، زل زدن طولانی مدت پزشکان به مانیتور در اتاق معاینه، سبب از میان رفتن ارتباط غیر کلامی و نادیده انگاشتن توانایی پزشکان می شود. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان مدرسه پزشکی دانشگاه نورث وست اعلام کردند، پزشکان یک سوم وقت شان را صرف مطالعه و مرور پرونده الکترونیکی بیماران در مانیتور کامپیوتر می کنند. 


دکتر انید مونتاگ، استادیار طب داخلی و سالمندان دانشگاه نورث وسترن و یکی از اعضای این مطالعه گفت:" وقتی پزشک زمان زیادی به مانیتور نگاه می کند بیمار فرصت حرف زدن و جلب نظر کردن را از دست می دهد. "


او افزود:" همکاران من با این کار، توانایی های گوش دادن، حل مسائل و خلاقیت شان را زیر سوال می برند. " 


پژوهشگران با استفاده از دوربین های ویدئویی، رفتار پزشکان و 100 بیماری به آنها مراجعه کرده بودند را تجزیه و تحلیل کردند تا تاثیر نگاه کردن پزشکان به مانیتور را ارزیابی کنند. 


دکتر مونتاک گفت:" یافته های ما نشان داد، الگوی رفتاری پزشکان هنگام مطالعه پرونده بیماران در مانیتور با رفتار آنها هنگام مطالعه پرونده کاغذ بیماران تفاوت فاحشی دارد. "


او افزود:" مطالعه پرونده در مانیتور سبب می شود پزشک زمان کمتری را صرف نگاه کردن به بیمار و گفت و گو با او کند. "


شناسایی روش های مطالعه پرونده بیماران بر روی مانیتور و تاثیر آن بر بیماران می تواند به تهیه دستورالعمل های آموزشی موثر و طراحی ابزارهای الکترونیکی کمک کند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • وبگرد ایلامی یکشنبه, 10 فروردین 1393 - ساعت : 09:24:41
    توی ایران خوبه ، نه پرونده الکترونیکی داریم نه پرونده کاغذی فقط بیمار است و پزشک، آنهم فقط پنج دقیقه وقت !!!!!!!!!!!