مبارزه هنرمند برجسته تئاتر با سرطان

مبارزه هنرمند برجسته تئاتر  با سرطان

سلامانه : والیسیا لیکائی، یکی از مشهورترین هنرمندان تئاتر برادوی که برای بازی در تئاتر موزیکال موتاون کاندید جایزه تونی - معتبر ترین جایزه تئاتر ایالات متحده آمریکا - شده است باید برای اجرای نقش تازه و دشواری آماده شود: مبارزه با سرطان تخمدان.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، او در ماه نوامبر سال گذشته میلادی پس از مراجعه به پزشک پی برد، کیستی 8 سانتی متری - به اندازه پرتقالی  بزرگ - درون تخمدانش وجود دارد که در آستانه پاره شدن است. 


پس از انجام موفقیت آمیز عمل جراحی، هنرمند 34 تئاتر برادوی به خانه بازگشت تا پس از استراحتی یک ماه به صحنه تئاتر بازگردد. 


اما پروفسور دیوید فیشمن، متخصص زنان و سرطان شناس برجسته بیمارستان مونت سینا نیویورک در تماسی تلفنی اعلام کرد، والیسیا باید یک بار دیگر به اتاق عمل برود و شش دوره شیمی درمانی را پشت سر گذارد.


پروفسور فیشمن گفت:" اگر همه نمونه ها طبیعی به نظر برسند باز هم  سلول های میکروسکپی سرطان در بافت های تخمدان وجود دارند. "


او افزود:" به همین دلیل او باید شیمی درمانی را شروع کند تا از نابود شدن سلول های سرطانی مطمئن شویم. " 


سرطان تخمدان، چهارمین عامل مرگ و میر زنان آمریکایی است. از 22 هزار نفری که سالانه به این سرطان مبتلا می شوند 14 هزار نفر جان می دهند. 
پروفسور فیشمن تصمیم گرفت با از بین بردن لوله فالوپ و تخمدان سمت راست قدرت باروری والیسیا لیکائی را حفظ کند. 


والیسیا، لحظات دشوار در میان گذاشتن موضوع ابتلا به بیماری با همکاران و اعضای خانواده را با شوخی و خنده تلطیف کرد. 


از آن پس برای حفظ تندرستی اش علاوه بر پشت سر گذاشتن عمل جراحی و شیمی درمانی، پیروی کردن از رژیم غذایی گیاهی را آغاز کرد. 


او گفت:" برای مقابله با سرطان هر کاری از دستم بر آید انجام می دهم. دوست ندارم شغل و دوستانم را از دست بدهم. "


والیسیا، پس از پایان شش دوره شیمی درمانی، احساس خوبی داشت و بدنش به داروها واکنشی فوق العاده نشان می داد و هر روز شرایط جسمی و روحی اش بهتر می شد.


او در طول برگزاری جشنی که به مناسبت کنترل و درمان سرطانش گرفته بود، آهنگ زیبایی به نام " آگاهی از سرطان " اجرا کرد و با زبان شعر و موسیقی گفت:" نترس و شجاع هستم، به زندگی عشق می ورزم و برای حفظش تلاش می کنم. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.