سس مایونز و گوجه فرنگی را چگونه نگهداری کنیم؟

سلامانه :معمولا در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای عرضه مواد غذایی یا در سوپرمارکت‌های بزرگ، انواع سس مایونز، هزارجزیره، فرانسوی و سس‌های برپایه مایونز، داخل یخچال نگهداری می‌شوند. این در حالی است که سس‌های گوجه‌فرنگی و فلفل، در قفسه‌های معمولی فروشگاه‌ها، جای دارند.

وقتی خبرنگار پایگاه خبری سلامانه از دکتر آراسب دباغ‌مقدم، متخصص بهداشت مواد غذایی پرسید که آیا این روش نگهداری از سس‌های قرمز، درست است یا نه؟ پاسخ داد: «بحث نگهداری از سس‌های گوجه‌فرنگی با سس‌های مایونز، کمی متفاوت است. یعنی پی‌اچ سس گوجه‌فرنگی، به سمت اسیدی است و مقداری مواد نگهدارنده هم دارد. از طرف دیگر، مواد تشکیل‌دهنده این سس به‌گونه‌ای است که احتمال رشد میکروارگانیسم‌ها در کوتاه‌مدت، چندان در آن وجود ندارد. بنابراین، نگهداری سس‌های گوجه‌فرنگی در دمای محیط، در جایی خنک و به‌ دور از تابش مستقیم نور آفتاب، مشکلی ایجاد نمی‌کند».

وی درباره نحوه نگهداری صحیح سس‌های مایونز در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها هم گفت: «سس‌های مایونز، حاوی تخم‌مرغ خام هستند و نگهداری از آنها در خارج از محیط یخچال، به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. متاسفانه برخی از مغازه‌های کوچک که یخچال‌های مناسبی ندارند، سس مایونز را هم داخل قفسه‌ها نگهداری می‌کنند که این راه درستی برای نگهداری از این محصول نیست». با این حساب، شما به عنوان مشتری نباید سس‌های مایونز یا سس‌های بر پایه مایونز که خارج از یخچال و در دمای محیط هستند را خریداری بکنید. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.