چه زمانی داروها و لوازم بهداشتی را تعویض کنیم؟

چه زمانی داروها و لوازم بهداشتی را تعویض کنیم؟

سلامانه : بسیاری از ما در خانه خود انواع داروها و لواز بهداشتی را بدون توجه به نکته‌های حساس نحوه نگهداری آن‌ها، نگهداری و گاه انبار می‌کنیم!

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با با زمان تعویض و نگهداری برخی داروها و لوازم بهداشتی آشنا می‌شوید.


تعویض زود هنگام محلول نگهداری لنز 
این محلول را بعد از 3 ماه دور بریزید. دکتر لوئیز اسکلافانی، استادیار رشته چشم پزشکی دانشگاه شیکاگو می‌گوید به محض باز شدن در محلول نگهداری لنز این محلول در معرض باکتری‌های هوا قرار گرفته و ممکن است آلوده شود به ویژه اگر در آن به موقع گذاشته نشود یا در ظرف به شکلی باشد که محلول خارج شده دوباره به داخل ظرف برگردد.


قرص‌های ویتامین خراب می‌شوند
ویتامین‌ها حداکثر تا 2 سال قابل مصرف هستند. به گفته دکتر اوبرمیر، رئیس بخش تحقیقات دارویی سازمان غذا و داروی آمریکا بیشتر قرص‌های ویتامین و مکمل‌های غذایی در صورتی که در هوای خشک و خنک نگهداری شوند تا 3 سال قابل مصرف هستند. 


زمان تعویض پماد‌های پوستی
پماد‌های ضد باکتری را تا یك سال می‌توان استفاده کرد و بعد از آن باید دور انداخته شوند. بعد از یك سال ممکن است این پماد‌ها سالم باشند اما ترکیب شیمیایی آنها تغییر می‌کند و در نتیجه تاثیر درمانی آنها کم می‌شود. 


عمر جاودانه الکل طبی
 الکل طبی تاریخ مصرف ندارد. به گفته دکتر ابیگل سالیرز، استاد میکروبیولوژی دانشگاه النوی، در واقع الکل طبی تاریخ انقضا نداشته و می‌توان تا هر زمان که تمام شود از آن استفاده کرد.
 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.