شش عضو بدن که میزبان باکتر‌ی‌ها هستند

سلامانه : وقتی میز کارتان را ترک می کنید، ده برابر بیشتر از صبح که تازه پشت میز کارتان نشسته بودید به وسیله باکتری ها آلوده شده اید. در ادامه با اندام هایی که باکتری ها در آنها تجمع می کنند آشنا خواهید شد.

بینی

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، برخلاف سایر نقاط بدن، باكتری‌های بد درون حفره های این عضو بدن، قدرت زیادی دارند. عفونت‌های سینوسی و ...، به علت ضعف باكتری‌های خوب حفره بینی بروز می کنند. 


دهان
در دهان انسان بیش از 600 نوع باكتری زندگی می‌كنند كه تنها بخش اندكی ‌از آنها خطرناک هستند. باكتری‌های دهانی، ناجی دستگاه تنفسی هستند. باكتری‌های مضر دهان می‌توانند سبب بروز بوی بد، سرطان دهان و... شوند، اما باكتری‌های خوب دهان، با استفاده از خاصیت پروبیوتیكی شان، از بدن در مقابل عفونت‌های بخش فوقانی دستگاه تنفسی حفاظت می کنند.


پوست
هر چه پوست سالم و تمیز باشید، باز هم دست کم 182 نوع متفاوت باكتری‌ روی آن زندگی می‌كنند. بیماری‌های پوستی مثل آكنه، جذام و... می‌توانند نتیجه حضور باكتری‌های مخرب بر روی پوست باشند، اما باكتر‌ی‌هایی که بر روی پوست زندگی می کنند در بسیاری از مناطق پوست زندگی می‌كنند افراد را در مقابل بیماری های پوستی حفاظت می کنند. 


معده
معده، محل تجمع میكروب ها نیست. وقتی باكتری " هلیكوباكتر پیلوری " که قدرت زندگی در معده را دارد وارد این عضو شود، مشکل ساز خواهد بود. 


روده
دانشمندان باور دارند روده دست کم ١۶٠ نوع باكتری مختلف را در خود جا داده است. باكتری‌های مضر دستگاه گوارش که با خوردن و آشامیدن آب و مواد‌غذایی آلوده وارد بدن می شوند می توانند جان افراد را بگیرند. 


دستگاه ادراری و تناسلی
از آنجا كه گلبول های سفید، در بافت دستگاه تناسلی وجود ندارند، این بخش بیشتر از سایر اعضای بدن در معرض آلودگی باکتریایی و عفونی شدن قرار دارد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.