افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه با نوشیدن الکل پیش از نخستین بارداری

سلامانه :نوشیدن الکل توسط زنان، سال ها پیش از نخستین بارداری می تواند خطر ابتلاء به سرطان سینه را در آنها به شدت افزایش دهد.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان بریتانیایی دریافتند میان نوشیدن الکل، به تاخیر افتادن زمان بارداری و خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط مستقیم وجود دارد.
پژوهشگران اعلام کردند این مطالعه بر تاثیر نوشیدن الکل در زمان میان آغاز قاعدگی و نخستین بارداری متمرکز شده است.  
دکتر ینگ لیئو، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت:" خطر ابتلا به سرطان سینه با شش بار نوشیدن 10 گرم الکل اضافه در هفته 11 درصد افزایش می یابد."
محققان با انتشار مقاله ای در مجله انستیتو ملی سرطان آمریکا اعلام کردند، نوشیدن الکل یک بار در روز خطر ابتلاء به بیماری های خوش خیم پستان را که یکی از عوامل اصلی بروز سطان سینه است را به شدت افزایش می دهد.
دانشمندان اطلاعات پزشکی بیش از نود و یک هزار زن که سابقه ابتلا به سرطان نداشتند را تجریه و تحلیل کردند. آنها به سوال هایی درباره نوشیدن الکل میان سال های 1989 تا 2009 که خطر ابتلاء شان به سرطان سینه بررسی شد پاسخ دادند. 
دانشمندان در طول این مطالعه، بیش از نهصد و هفتاد مورد ابتلاء به بیماری های پستان و هزار و ششصد مورد ابتلا به سرطان سینه یافتند.  
نوشیدن الکل پس از نخستین عادت ماهانه و پیش از نخستین بارداری با ابتلا به بیماری ها و سرطان پستان رابطه تنگاتنگ دارد. 
دکتر لیئو گفت:" بافت های سینه - در زمان میان آغاز قائدگی و نخستین بارداری - به تماس های محیطی حساس هستند و به سرعت سلول های شان تکثیر می شود." 
با این وجود، در طول دوران بارداری، تغییرات سلولی بافت های سینه ها می توانند احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهند.
دکتر لورا کوپر، یکی از مدیران برنامه سرطان پستان آمریکا و مدیر مرکز بهداشت کوپر در لس آنجلس گفت:" فارغ از نوشیدن الکل یا پرهیز کردن از این ماده مخدر خطر ابتلاء زنان به سرطان سینه بین 11 تا 13 درصد است. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.