افزایش نگران کننده مراجعه معتادان جوان به بخش اورژانس بیمارستان ها

سلامانه :تعداد نوجوانان و جوانانی که پس از مصرف MDMA - نوعی ماده مخدر اکستازی - به بخش اورژانس بیمارستان ها مراجعه می کنند در سال های اخیر دو برابر شده است. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بر اساس گزارش مرکز مدیریت سوء مصرف مواد مخدر و خدمات روانی آمریکا، آمار بستری شدن افراد کمتر از 21 سالی که پس از مصرف ماده مخدر MDMA در بخش اورژانس بیمارستان ها بستری شده اند، در سال های 2005 تا 2011 بیش از 128 درصد افزایش یافته است. 
استیو پسیرب، مدیر اجرایی سایت Drugfree.org گفت:" مشکل بزرگتر از چیزی است که نشان داده می شود. افزایش آمار بستری شدن افراد در بیمارستان ها تنها بخش کوچکی از فاجعه مصرف مواد مخدر را در آمریکا نشان می دهد. " 
افراد، با مصرف اکستازی می خواهند سر خوش شوند و انرژی بدن شان را افزایش دهند. مصرف این ماده مخدر می تواند سبب افزایش بیش از اندازه ضربان قلب و فشار خون، کم آبی، نارسایی کلیه و قلب شود.
استیو پسیرب افزود:" تا زمانی که ماده مخدر MDMA به صورت قرص خرید و فروش می شد، میزان مصرف اش کم بود، اما در دسترس قرار گرفتن این ماده مخدر به شکل پودر سبب افزایش بی سابقه مصرف این ماده مخدر در میان نوجوانان و جوانان شد. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.