چرا آمریکایی ها مولتی ویتامین مصرف می کنند؟

سلامانه :نتایج یافته های دانشمندان نشان می دهد در حالی که میلیون ها آمریکایی روزانه مولتی ویتامین و سایر مکمل های دارویی مصرف می کنند، اما متخصصان اعلام کرده اند شواهد علمی کافی برای این که نشان دهد مصرف روزانه مولتی ویتامین و سایر مکمل ها تاثیر مثبتی بر تندرستی انسان می گذارند نیافته اند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اکنون پژوهشگران علت مصرف مولتی ویتامین و سایر مکمل های دارویی توسط افراد را دریافته اند.
دکتر رگان بیلی، اپیدمولوژیست تغذیه دفتر مکمل های غذایی انستیتو ملی سلامت آمریکا می گوید:" اکثر افراد فکر می کنند با مصرف مکمل ها تندرستی شان ارتقاء می یابد، در حالی که نتایج تحقیقات این موضوع را نشان نداده است."  
او افزود:" علاوه بر این، بخش زیادی از مکمل های مصرفی در ایالات متحده آمریکا را افراد بر اساس سلایق شخصی نه بر اساس توصیه های پزشکان خریداری می کنند. تقریبا نیمی از بزرگسالان آمریکایی برای مصرف روزانه مکمل ها سالانه بیش از 30 بیلیون دلار هزینه می کنند."
اپیدمولوژیست تغذیه دفتر مکمل های غذایی انستیتو ملی سلامت آمریکا ادامه داد:" نتایج اکثر قریب به اتفاق پژوهش ها نشان می دهند مکمل ها نقشی در بهبود تندرستی و پیشگیری از ابتلا به بیماری افراد ندارند اما مردم به شدت به این محصولات باور دارند و آنها را مصرف می کنند."
کارشناس دیگری می گوید مکمل ها می توانند گران قیمت باشند.
ماریان نیوهاسر، عضو برنامه پیشگیری از سرطان مرکز مطالعات سرطان در سیاتل می گوید:" یک بسته مولتی ویتامین می تواند ماهانه بیش از 20 دلار خرج روی دست افراد بگذارد، سوال این است چرا این مبلغ نباید برای خرید محصولات تازه هزینه شود؟ اگر کسی از رژیم غذایی سالم پیروی کند - میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، ماهی و ... مصرف کند - مواد مغذی مورد نیاز بدن اش را دریافت می کند."
برای بررسی علل مصرف مولتی ویتامین توسط آمریکایی ها، دکتر بیلی و همکارانش اطلاعات پزشکی بیش از 12 هزار بزرگسال را بین سال های 2007 تا 2010 بررسی کردند.
آنها دریافتند 45 درصد از افراد برای بهبود تندرستی و 33 درصد از اشخاص برای حفظ تندرستی مولتی ویتامین مصرف می کردند. تنها 23 درصد اعلام کردند به توصیه پزشک مکمل مصرف می کنند. 
دکتر بیلی گفت:" پزشکان هنگام تجویز مکمل ها، به افراد توصیه کرده اند برای تندرستی استخوان ها، قلب و ارتقاء سلامت بدن کلسیم و روغن ماهی مصرف کنند."  
او افزود:" مشخص کردن تاثیر ویتامین ها بر ارتقای تندرستی بدن دشوار است، چون بزرگسالانی که روزانه مکمل مصرف می کنند از روش زندگی سالم پیروی می کنند، الکل نمی نوشند و دود کردن سیگار را کنار گذاشته اند." 
برخی از مکمل های غذایی مانند اسید فولیک، ویتامین د و کلسیم نقش اساسی در کاهش خطر به دنیا آمدن نوزادان ناقص و حفظ تندرستی استخوان ها ایفاء می کنند. 
به گفته دافی مک کی، سخنگوی شرکت های تولید کننده مکمل های غذایی و دارویی، مصرف این محصولات بخش جدایی ناپذیر روش زندگی سالم است.  
مک کی افرود:" ترکیب مصرف مکمل ها و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم، ورزش کردن و کنترل استرس سبب افزایش طول عمر می شود."
دکتر سامانتا هلر، متخصص تغذیه بیمارستان ایالتی نیویورک گفت:" در حالی که مصرف ویتامین ها و مکمل های معدنی فوایدی برای بدن دارند اما آنها را نمی توان جایگزین مصرف روزانه مواد غذایی تازه  و سالم کرد."  
او خاطر نشان کرد:" دوست دارم روزی برسد مردم به جای مکمل های غذایی 30 بیلیون دلار برای خرید مواد غذایی تازه و سالم و ثبت نام کردن در باشگاه های ورزشی خرج کنند." 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.