چهار عامل عجیب بروز سرطان

سلامانه :یافته های بیست ساله دانشمندان آمریکایی نشان داده، پوشیدن کفش پاشنه بلند، استفاده از رنگ موهای شیمیایی، غذا خوردن و خوابیدن نا منظم و سرما خوردگی از جمله عوامل ابتلا به سرطان هستند. 
کفش های پاشنه بلند
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پوشیدن کفش‌های راحت و پاشنه کوتاه از بروز تورم‌های غیر ضروری و سرطان در بدن پیشگیری می کند. تورم، عکس العمل طبیعی برای درمان است و زمانی ایجاد می‌شود که بدن با حمله باکتری‌ها، آسیب‌ها و جراحت‌ها روبرو شود. افراد مبتلا به تورم های مزمن در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، مفاصل پا را در معرض آسیب و تورم قرار می دهند و سیستم ایمنی بدن مجبور است بخش زیادی از توان اش را صرف مبارزه با این مشکل کند.
سرما خوردگی
یکی دیگر از روش‌های پیشگیری از بروز تورم، کاهش آمار ابتلا به سرماخوردگی‌ است. این بیماری سبب بروز تورم و آسیب هایی می شوند که مدت ها در بدن باقی می ماند. در بدن سرماخوردگان مقدار زیادی ماده شیمیایی سیتوکین ترشح می‌شود و به سلول‌ها فرمان می‌دهد فعالیت طبیعی شان را متوقف کرده و پروتیئن‌ی خاص تولید کنند. یافته تازه پژوهشگران نشان داده، افرادی که واکسن ضد سرماخوردگی می زنند کمتر از دیگران به سرطان مبتلا می شوند. 
غذا خوردن و خوابیدن نامنظم
خوردن غذا و خوابیدن در ساعتی مشخص استرس بدن را به حداقل می رساند. بدن انسان، انجام دادن کارهای یکنواخت و منظم را دوست دارد. بهتر است از برنامه منظمی برای غذا خوردن و خوابیدن پیروی کنید، در غیر این صورت میزان ترشح هورمون کورتیزول بدن تان و احتمال ابتلا به سرطان به شدت افزایش می یابد.  
استفاده از رنگ موها
زنانی که از مواد شیمیایی برای تغییر رنگ موهای شان استفاده می کنند، بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان مثانه قرار دارند. یافته های دانشمندان آلمانی نشان داده، زنانی که دست کم یک بار در ماه موهای شان را رنگ می‌کنند، دو برابر بیشتر از سایر زنان در معرض ابتلا به سرطان مثانه قرار دارند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.