راه‌حل رفع تهوع دوران بارداری از دیدگاه طب سنتی

سلامانه : یک دستیار تخصصی طب سنتی، مواردی را به عنوان راه‌حل برای رفع تهوع دوران بارداری از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد.
 
سمیه ماه روزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره دوران بارداری اظهار داشت: در دوران بارداری پرهیز از ورزش و حرکات شدید و ناگهانی، پرهیز از بلند کردن اشیای سنگین، پرهیز از زمین خوردن و ضربت خوردن به شکم ضرورت دارد.
به گفته وی وضعیت اجابت مزاج زن باردار باید طبیعی باشد و بهترین کارها برای اجابت مزاج طبیعی مصرف سوپ‌های ساده بدون ادویه و کمی چرب، ورزش یا پیاده روی ملایم است.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: پوشاندن شکم با یک پارچه نرم، آرامش داشتن و تغذیه مناسب در دوران بارداری، بسیار اهمیت دارد. همچنین، از اوایل حمل تا ماه چهارم و گاهی تا آخر حاملگی بهتر است جلوی استفراغ خودبخودی که به آسانی و بدون اذیت خارج می‌شود، گرفته نشود زیرا طبیعت مواد فاسده را دفع می‌کند.
ماه روزاده بیان داشت: از ملینات مناسب در بارداری می‌توان به شورباهای تا حدی چرب و برگ گل سرخ تازه سائیده شده اشاره کرد و اگر لینت ایجاد نشد می‌توان تمرهندی، گلقند، شیرخشت، روغن بادام، ترنجبین با گلاب مصرف شود.
وی خاطرنشان کرد: برای کاهش تهوع و استفراغ «به» را در فویل پیچیده و در فر پخته، بعد از غذا مصرف شود، در این زمینه آب انار مصرف شود، ریختن سماق بر روی غذا، مصرف غذاهای روزانه در وعده‌های بیشتر و با حجم کم، پرهیز از غذاهای چرب، سرخ کرده و پر ادویه، مصرف غذا به‌صورت کبابی، پرهیز از بوهای شدید و تحریک کننده، مالیدن دائم دست‌ها و پاها و پیاده روی ملایم تاکید می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.