اوتیسم بیماری قبل از تولد!

سلامانه :دانشمندان به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد تغییرات مغزی منجر شکل گیری اوتیسم در بدن مادر می شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ تحقیقات نشان داده تغییراتی که به صورت توده‌های پراکنده در نقاطی از کُرتکس مغز در دوران جنینی روی می‌دهد نمایانگر بروز علل زمینه ساز اوتیسم پیش از تولد است. 
 
به گفته‌ی محققان حدود ۷۰۰ هزار نفر در بریتانیا اوتیسم دارند که نتایج این پژوهش‌‌ها که در مجله پزشکی کلیک نیواینگلند منتشر شده امیدها برای درک بیشتر اوتیسم را افزایش داده است. 
 
پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در شهر سن دیگو و محققان موسسه مغزشناسی آلن می‌گویند این یافته‌ها نشان می‌دهد که چرا وقتی برخی از کودکان اوتیسمی درمان را در دوران خردسالی و زودهنگام آغاز می‌کنند، نشانه‌هایی از بهبود در آنها مشاهده می‌شود. 
 
پرفسور اریک کورچنس، عصب شناس دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو می‌گوید: این که این کاستی‌ها به صورت توده‌های مختلف در نواحی گوناگون مغز روی می‌دهند و نه به این صورت که یک ناحیه را کامل فرا بگیرند، به ما شناخت و بینش جدیدی نسبت به ماهیت اوتیسم ارایه می‌کند. 
 
دکتر توماس انسل، مدیر موسسه ملی سلامت روان هم گفته است: اگر این تحقیق جدید نشان دهد که ناهنجاریهای شکل گرفته در مغز برخی کودکان پیش از تولد آنها روی داده است، به ما نشان می دهد که چقدر تشخیص و مداخله زودهنگام در این مورد ضروری است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.