نقش انعکاس درمانی در تسکین درد

نقش انعکاس درمانی در تسکین درد

انعکاس درمانی» روشی خاص برای تشخیص و معالجه بیماری هاست که پیشینه کهن در دو کشور چین و هند دارد.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که می توان برای تکسین کمردرد و دردهای استخوانی انعکاس درمانی را جایگزین داروهای مسکن کرد.

 

نکته اصلی این روش، ماساژ عمیق کف، رو، کناره‌ها و بین انگشتان پاها است.

 

پزشکان دانشگاه «پورتسموث» انگلیس دراین باره اظهار داشتند: افرادی که تحت این روش درمانی قرار می گیرند، 40 درصد کمتر درد را احساس می‌کنند و قادر هستند تا 45 درصد بیشتر از افراد دیگر درد را تحمل کنند.

 

«کارول ساموئل» یکی از پزشکان در این مطالعه می گوید: انعکاس درمانی می‌تواند در کنار داروها برای درمان مشکلات و ناراحتی هایی چون کمردرد و التهاب مفاصل مورد استفاده قرار گیرد.

 

در این بررسی شرکت کنندگان در دو مرحله مورد آزمایش قرار گرفتند. در مرحله اول این افراد پیش از آن که دست‌های خود را در میان یخ بگذارند تحت انعکاس درمانی قرار گرفتند و در مرحله دوم از روش انعکاس درمانی استفاده نشد.

 

این بررسی دو مرحله ای نشان داد افرادی که پیش از قرار دادن دستان خود در میان یخ، تحت انعکاس درمانی قرار گرفته بودند، توانایی بیشتری برای تحمل درد داشتند و موفق شدند مدت بیشتری دستان خود را داخل یخ نگه دارند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه میلی میل، «ایوو رابینزر» یکی دیگر از پزشکان این بررسی گفت: از نتایج این مطالعه راضی هستیم. اگرچه این بررسی در مقیاس کوچکی انجام گرفته و امیدواریم پایه‌ای برای مطالعات دیگر باشد.

شنبه  24/01/92   12:45

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.