پیشگیری از ابتلا به سرطان با پیروی کردن از رژیم غذایی صحیح

سلامانه :یک رژیم غذایی کم کالری می تواند باعث کاهش یا جلوگیری از شکل گیری و رشد سلول های سرطانی شود. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان آمریکایی نشان داده اند که رژیم غذایی صحیح در برابر انواع خاصی از سرطان اثر مثبت دارد. 
همچنین انجمن متخصصان داخلی در ویسبادن اظهار داشتند یک آنزیم خاص در این سلول های سرطانی مسئول رشد و تقسیم آن‌ها است که از هورمونی مثل انسولین فعال می شود. 
انسولین کم رشد تومورهای سرطانی را متوقف می کند.
به گفته متخصصان، کاهش کالری مصرفی بیمار ترشح انسولین را کاهش می دهد و در نتیجه برخی سلول های سرطانی را به خودی خود از بین می برد. 
به این ترتیب بافت تومور آهسته تر رشد می کند یا این که اصلا ساخته نمی شود. با این حال این خطر وجود دارد که تومور پس از قطع رژیم غذایی با سرعت بیشتری شروع به رشد و پیشروی کند. 
به طور کلی چاقی و یک رژیم غذایی ناسالم و فاقد مواد غذایی مهم و ضروری برای بدن خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. 
بنابراین محدود کردن مصرف کربوهیدرات ها افزون بر کاهش وزن می تواند روند رشد برخی تومورها از جمله پروستات را کند کُنَد. کاهش میزان مصرف کربوهیدرات ها از سطوح انسولین در خون می کاهد و رشد تومورها را کند می کند. 
بنابراین، خوردن سبزیجات تازه علاوه براین که دارای ویتامین هستند محتوی نوعی مواد سلولزی‌اند که فیبر نامیده می شوند و به دلیل کم کالری بودن می تواند در رژیم غذایی روزانه گنجانده شوند. 
مطالعه‌ای در همین زمینه نشان داده مصرف فیبر، میزان ابتلا به سرطان سینه را در زنان کاهش می‌دهد چون مانع جذب استروژن اضافی در سلول های سینه می شود.
توصیه سازمان بهداشت جهانی برای سلامت تغذیه، قرار دادن یک ظرف پرِ سبزیجات برای هر نفر در وعده غذایی است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.