گفتگوی سلامانه با دکتر محسن نراقی، جراح پلاستیک بینی و صورت/

جراحی پلاستیک پلک، دومین عمل زیبایی پرطرفدار در ایران/ شاید بینی‌تان بزرگ نیست و اشکال از چانه‌ شماست

جراحی پلاستیک پلک، دومین عمل زیبایی پرطرفدار در ایران/ شاید بینی‌تان بزرگ نیست و اشکال از چانه‌ شماست

سلامانه :به گفته یک جراح پلاستیک بینی و صورت بلفاروپلاستی یا جراحی پلاستیک پلک، بعد از جراحی بینی یکی از شایعترین اعمال جراحی است که متقاضیان زیادی دارد. 


دکتر محسن نراقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، تصریح می‌کند: افرادی که بیش از حد پلکشان حالت افتادگی دارد و شل می شود، برای این که چشمهایشان حالت جوانی خود را حفظ کند به این جراحی روی می آورند. نکته مهم زمان عمل جراحی است. بسیاری از بیماران خیلی جوان هستند و ما توصیه می کنیم که این افراد پلکشان شل تر شود بعد جراحی کنند. در سنین پایین تر با روشهای غیر جراحی می توان حالت پلک را بهتر نگه داشت تا سن فرد بالا رفته و مستعد جراحی شود. 


این راینولوژیست با بیان این که در یک عده از افراد افتادگی پلک به افتادگی ابرو بر می گردد، خاطرنشان می کند: در این افراد پوست پیشانی شل شده و روی ابرو می افتد. اگر این افراد تحت جراحی بلفاروپلاستی قرار گیرند، ممکن است فاصله ابرو و چشم باز هم کمتر شود یعنی مشکل حادتر می شود. قبل از جراحی باید یک آنالیز صحیح صورت گیرد تا مشخص شود مشکل فرد آیا در اثر شلی پوست پیشانی است یا شلی پوست پلک. بر اساس آنالیز صحیح باید تصمیم گرفت آیا بلفاروپلاستی برای فرد صلاح است یا نه. 


به گفته وی عمل جراحی دیگر بعد از بلفاروپلاستی، عمل جراحی چانه است. در بسیاری از افراد چانه حالت عقب رفتگی دارد. خرخر و وقفه تنفسی در این بیماران خیلی شایع است ولی این افراد تصور می کنند که بینی شان بزرگ است در صورتی که در واقعیت چانه عقب رفته باعث شده بینی از پلن صورت جلوتر برود. خیلی از این افراد از مشکل چانه خود خبر دارند اما بعضی نیز برای جراحی بینی مراجعه می کنند. 


دکتر نراقی توضیح می دهد: این افراد باید تحت عمل جراحی چانه قرار گرفت. در این جراحی ها بدون هیچ برشی از راه داخل دهان با جلو آوردن استخوان چانه، عمل ترمیم چانه انجام می شود. ما ترجیح می دهیم به جای گذاشتن پروتز، چانه طبیعی فرد را جلوتر بیاوریم چون پروتزها در دراز مدت احتمال عفونت و آبسه دارند. همچنین استخوان زیر این پروتزها دچار تحلیل می شود. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.