عدم حضور اسپانیایی آمریکایی تبار در آزمون های غربالگری سرطان پوست

سلامانه :یافته های تازه دانشمندان نشان می دهد از هر چهار اسپانیایی آمریکایی تبار سه نفر در آزمون های غربالگری برای شناسایی علایم و نشانه های ابتلا به سرطان شرکت نمی کنند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پروفسورآیدا لویگو سومولینوز، متخصص پوست و استاد دانشگاه کارولینای شمالی گفت:" ما  می دانیم آمار ابتلا به ملانوما، سرطان کشنده پوست، در جهان رو به افزایش است و در ایالات متحده آمریکا، اسپانیایی و آفریقایی تبارها بیشتر از سایر اقوام به این نوع سرطان مبتلا می شوند." 
او افزود:" ما تلاش کردیم پی ببریم چرا اسپانیایی های آمریکایی تبار در آزمون های غربالگری سرطان پوست شرکت نمی کنند، به خصوص که آزمون های غربالگری نقش اساسی در تشخیص و درمان زود هنگام علایم و نشانه های ملانوما ایفاء می کنند. " 
محققان درمانگاه پوست دانشگاه کارولینای شمالی به سرپرستی پروفسور لویگو سومولینوز بیماران اسپانیایی آمریکایی تبار را بررسی کردند.
نتایج بررسی ها نشان داد تنها از هر چهار بیمار یک نفر از عوامل - قرار داشتن زیر نور آفتاب - ابتلا به سرطان پوست آگاهی داشتند.  
آنها علاقه ای به شرکت در آزمون های غربالگری سرطان پوست نداشتند و از علایم و نشانه های ابتلاء به سرطان پوست بی اطلاع بودند.
پروفسور لویگو سومولینوز گفت:" افرادی که پوست تیره دارند بسیار کمتر از سایرین که چنین نیستند در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند، اما قفقازی های آمریکایی تبار که پوست تیره دارند باید بدانند سرطان پوست سلامتی شان را تهدید می کند."
چرا اسپانیایی های آمریکایی تبار در مواجه با روش های پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست با مشکل روبرو می شوند؟
استاد دانشگاه کارولینای شمالی گفت:" بسیاری از اسپانیایی های آمریکایی تبار با پزشکان ارتباط برقرار نمی کنند و در مورد روش های پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست نمی پرسند. همچنین دریافتیم پزشکان نیز برای جلب اعتماد بیماران و برقراری ارتباط با آنها تلاش نمی کنند. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.